fot,. KAROL MAKOWSKI

Drugim półfinalistą EBLK zostały dziś koszykarki CCC Polkowice. Na pokonanym polu pozostawiły w Gdańsku tamtejszą DGT AZS Politechnikę. Draganie Stankowić zabrakło jednego punktu do triple double.

Osłabione brakiem Aaryn Ellenberg-Wiley CCC Polkowice, dość słabo rozpoczęło spotkanie w Gdańsku. Po 8 minutach gry i dwóch celnych rzutach Sylwii Bujniak, przewaga gospodyń sięgnęła już 14 „oczek” – (22:8). CCC rwanymi akcjami próbowało niwelować straty, co pod koniec pierwszej połowy zniwelowało straty do 7 „oczek” (25:32). W końcówce jednak ponownie skuteczne były koszykarki z Gdańska, które na dłuższą przerwę wychodziły z 12 – punktową przewagą (37:25).

W trzeciej kwarcie skutecznie grały Jazmine Davis, Ryth Hamblin. Dawało to szanse na to, że gdańszczanki przedłużą serię o minimum jedno spotkanie. Ale zespół z aspiracjami i doświadczeniem potrafi sobie poradzić w takiej sytuacji i to bez większych problemów. Koszykarki CCC nie miały zamiaru pozostawać dłużej w Trójmieście. Czwarta kwarta to popisy Weroniki Gajdy, Keishy Hampton oraz Klaudii Gertchen sprawiły, że w cztery minuty przyjezdne zaliczyły serię 11:2 i wyrównały stan spotkania na 54:54. Ale i na tym „Pomarańczowe” nie poprzestały. Polkowiczanki jeszcze dorzuciły kolejne pięć oczek z rzędu, by wyjść na upragnione prowadzenie. Gospodynie jeszcze po trójce Hamblin i celnych wolnych Scekić zbliżyły się na punkt. Jednak odpowiedż i na to CCC znalazło. Tą odpowiedzią było pięć oczek najskuteczniejszej wśród polkowiczanek Klaudii Gretchen. Wygranej już CCC nie oddało. Bardzo ważnym ogniwem CCC była postawa Dragany Stanković, która zakończyła spotkanie z 9 oczkami, 12 zbiórkami, 10 asystami, 3 przechwytami oraz dwoma blokami.

DGT AZS Politechnika Gdańska – CCC Polkowice 60:70 (24:16, 13:9, 15:18, 8:27) stan rywalizacji: 0 – 3 awans: CCC Polkowice

Gdańsk: Davis 24, Koc 11, Hamblin 8, Bujniak 5, Strzelczyk 5, Pyka 4, Ossowska 2, Śćekić 1
Polkowice: Gertchen 20 (9 zbiórek), Nacickaite 15, Hampton 11, Stanković 9 (12zb, 10as), Gajda 9 (9 asyst), Telenga 3, Kantzy 2, Grabska 1