Końcowy akcent 21. serii Fortuna I ligi miał miejsce w Olsztynie, gdzie Stomil przegrał z Widzewem 0:1. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo łódzkiej drużyny na tym poziomie rozgrywkowym od blisko 6. lat. Wówczas Widzew odniósł ostatnie zwycięstwo na boisku rywala na zapleczu ekstraklasy 3:1, a uczynił to również ze …Stomilem w Olsztynie.

Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Już w początkowej fazie gry dwie sytuacje łodzian mogło skończyć się golem dla gości. Bardziej zmotywowani przyjezdni po raz kolejny zaatakowali w 19. minucie. Dwie minuty później problemy z obroną strzału Poczobuta miał olsztyński bramkarz, a w 27. minucie bliski zdobycia gola był Michalski. Gracze z Olsztyna próbowali się odkuć dwoma strzałami z dystansu, lecz Hinokio a następnie Łuczak i van Huffel nie pokonali Wrąbla. Przed przerwą swoją okazję miał rutynowany Robak, ale ciekawa pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Po zmianie stron Widzew nie rezygnował ze zdobycia kompletu punktów. W 7. minucie po przerwie piłka znalazła się w siatce Stomilu, lecz sędzia odgwizdał Szczutowskiemu pozycję spaloną. Ostrzeżenie olsztynianie zbyt słabo wzięli sobie do serca i kilka minut później już przegrywali. Michael Alayew dopadł futbolówkę blisko bramki i finalizując akcję łodzian dał im w 54. minucie prowadzenie. 8. minut później błąd w wyprowadzaniu piłki przez graczy Stomilu mógł się zakończyć drugim golem dla gości. W odpowiedzi w 68. minucie świetną okazję do wyrównania mieli przedstawiciele Warmii i Mazur, lecz uderzenie Stausa trafiło wprost w bramkarza Widzewa.

W końcówce  spotkanie straciło na atrakcyjności, a uważnie grający łodzianie nareszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa na obcym terenie. Dokładnie na tym samym, na którym po raz ostatni wcześniej wygrali 28 marca 2015 roku, pokonując Stomil 3:1.

STOMIL OLSZTYN – WIDZEW ŁÓDŹ 0:1 (0:0)

Ameyaw 54.

Stomil Olsztyn: Leszczyński – Sierant (82. Szabaciuk), Remisz, Byrtek, Carolina, Straus (82. Mosakowski) – Skrzypczak (75. Ogrodowski), van Huffel (72. Szramka), Hinokio, Łuczak – Szczutowski (75. Kuświk)
Widzew Łódź: Wrąbel – Stępiński, Grudniewski, Tanżyna, Gach – Ameyaw (75. Samiec-Talar), Poczobut, Hanousek (72. Możdżeń), Michalski (75. Kun), Kita (71. Tomczyk) – Robak (88. Mucha)