Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police zostały kolejnymi półfinalistkami TAURON Ligi. Mistrzynie kraju w dwóch meczach rozstrzygnęły rywalizację na swoją korzyść, pokonując w Łodzi bez straty seta Grot Budowlanych.

Już sam początek zawodów wskazywał, że zawodniczki Chemika będą chciały w tej drugiej potyczce rozstrzygnąć kwestię awansu do półfinału. Mocno zmotywowane przystąpiły do gry i dzięki zagraniom Agnieszki Kąkolewskiej cztery pierwsze piłki padły ich łupem. Sygnał do walki miejscowych dała Zuzanna Górecka, lecz kolejne akcje ponownie zapisane były na konto przyjezdnych, które po autowym ataku Jones-Perry miały 6. punktów przewagi (2:8). Dalszy przebieg tej partii to pełna kontrola sytuacji na parkiecie i zachowywanie minimum 3. punktowego zapasu mistrzyń kraju, które po serii bloków, a także błędów gospodyń zwiększyły dystans do najwyższych 7. punktowych rozmiarów (11:18). W końcówce seta Grot Budowlani prezentowały wzmożoną aktywność na siatce i zmniejszyły straty, ale Olga Strantzali atakiem po prostej zakończyła partię (21:25).

Po zmianie stron policzanki znów posiadały punktową inicjatywę, wynikającą z nerwowych poczynań miejscowych. Gdy te opanowały emocje, niewielkie straty zostały wyrównane, a Monika Fedusio i Veronica Jones-Perry skutecznością dały nadzieję na wyrównaną walkę. Jednak dwupunktowe prowadzenie (11:9) Grota Budowlanych było chwilowe. Łodzianki przy serwisach Strantzali całkowicie oddały rywalkom środkową fazę seta, tracąc 8. punktów z rzędu. Gospodynie podniosły się jeszcze. Grając szczelnym blokiem i przedstawiając nareszcie argumenty ofensywne, doszły siatkarki z Polic na 1. punkt (17:18), a po kiwce Góreckiej i asie serwisowym Małgorzaty Lisiak zdołały wyrównać (20:20). Koncentracja zespołu z Łodzi nie wystarczyła. Asem serwisowym zaimponowała Marlena Kowalewska, a na finiszu w ataku nie do powstrzymania była Jovana Brakocevic-Canzian i Chemik dał radę również i w tym secie (23:25).

Kolejna odsłona układała się jak poprzednia. Najpierw gra na styku, z najczęściej pojawiającym się na świetlnej tablicy wynikiem remisowym. Przy stanie 10:10 rezultat zaczął się rozjeżdżać. Kąkolewska rozpoczęła budowę przewagi gości atakiem ze środka, ale potem błędy mnożyły się w szeregach łodzianek, a policzankom do szczęścia wystarczyła fenomenalna gra w przyjęciu Martyny Grajber i skuteczny blok gości. Obrończynie tytułu mistrzowskiego podniosły przewagę do 5. punktów (10:15). Identycznie jak w drugim rozdaniu, przybyszki pozwoliły sobie na kilka minut dekoncentracji a pogoń za wynikiem siatkarek z Łodzi dała rezultat. Blok na Strantzali, a następnie ten sam element gry skutkujący zatrzymaniem Brakocevic-Canzian pozwolił bilans seta zrównoważyć (21:21). W końcówce po stronie ekipy Błażeja Krzyształowicza znów pojawiły się błędy, które kosztowały tą drużynę stratę szansy dalszej gry o medale mistrzostw Polski. Grot Budowlani uległ także w tym secie (22:25), a porażka 0:3 sprawia, że mistrz kraju Chemik jako kolejny zespół po Developresie SkyRes Rzeszów melduje się w kolejnej, półfinałowej rundzie play-off TAURON Ligi.

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)
MVP: Martyna Grajber
Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Michalak, Lisiak, Lewandowska, Górecka, Centka, Jones-Perry, Fedusio, Kędziora, Poreda, Damaske, Stenzel
Grupa Azoty Chemik Police: Grajber, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocevic-Canzian, Baijens, Łukasik, Strantzali, Mędrzyk, Bałdyga, Jack Kisal, Kubacka, Maj-Erwardt, Żurawska