foto: Aleksander Knitter

Po zwycięstwie Rekordu Bielsko-Biała z Piastem Gliwice 5:3, zawodnicy Andrzej Szłapy są już zaledwie o krok od szóstego tytułu mistrzowskiego. Czy możliwym jest, aby „Rekordziści” potknęli się na ostatniej prostej?

Teoretycznie oczywiście tak, w końcu do rozegrania zostało jeszcze sporo meczów. W praktyce jednak zwycięstwo Rekordu z Piastem sprawiło, że bielszczanie mają prawdziwą autostradę do obrony tytułu.

Jedynymi rywalami, na których Rekordziści rzeczywiście mogliby się potknąć jest Clearex Chorzów i Constract Lubawa. Zakładając jednak nawet dwie porażki w tych spotkaniach, bielszczanie wciąż są pierwsi.

Poza tym nawet po rywalach trudno zauważyć, aby coś przemawiało za tym, że ci są w stanie jeszcze powalczyć. Clearex już dawno wypadł z walki o medale, co potwierdził kolejną stratą punktów w Toruniu, z kolei Constract przegrywa mecze, których mistrzowi po prostu nie wypada przegrywać – z Red Dragons Pniewy, czy tak jak w tej kolejce z Teamem Lębork.

Aby w walce o mistrzostwo były zatem jeszcze jakieś emocje, musiałoby się zdarzyć naprawdę wiele niespodzianek.

Podobnie jak i w strefie spadkowej, gdzie AZS UŚ Katowice może już chyba razem z P.A. Novą Gliwice obserwować rywali w I lidze. Kolejna porażka Akademików sprawiła bowiem, że ich strata do bezpiecznej strefy wciąż wynosi dziesięć punktów. Mogłaby nawet więcej, ale swoje spotkanie przegrali inni Akademicy – z Wilanowa.

Komplet wyników 26. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:
FC Reiter Toruń – Clearex Chorzów 4:4 (1:3)
Bramki: Maksymilian Lewandowski (13), Patryk Szczepaniak (23, 34), Mateusz Waszak (40) – Adam Wędzony (9), Przemysław Dewucki (18), Mikołaj Zastawnik (20), Sebastian Brocki (31).

Red Devils Chojnice – AZS UW DARKOMP Wilanów 4:3 (2:1)
Bramki: Mykyta Storożuk (2, 37), Álex Arriazu (17), Robert Świtoń (28) – Norbert Dregier (1), Maciej Pikiewicz (34, 40).

Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice 5:3 (3:1)
Bramki: Michał Widuch (6 s.), Michał Marek (8, 40), Paweł Budniak (20), Michał Kubik (35) – Rafał Franz (11), Marek Bugański (35), Allyson (39).
Team Lebork – Constract Lubawa 4:2 (2:1)
Bramki: Mateusz Madziąg (15, 39), Andre Luiz (17), Dominik Depta (30) – Pedrinho (15), Jakub Raszkowski (39).

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice 5:1 (2:0)
Bramki: Piotr Błaszyk (17), Mateusz Kostecki (19, 29), Andrey Baklanov (33), Nukri Tchumburidze (40) – Robert Gładczak (40).
MOKS Słoneczny Stok Białystok – GI Malepszy Futsal Leszno 1:1 (rozegrano 27.02)
Fit-Morning Gredar Team Brzeg – Gatta Active Zduńska Wola 5:0 (walkower)

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Dreman Opole Komprachcice (przełożono na 22.04)

Pauza: P.A. Nova Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!