W pierwszym meczu półfinałowym mistrza z wicemistrzem z 2020 roku lepsze koszykarki Arki. Ekipa FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz jeszcze w trakcie trzeciej kwarty próbowały wracać do gry.

W pierwszej kwarcie pierwsze minuty bydgoszczanki starały się walczyć o korzystny wynik. Prowadziły 4:7 i 6:9, ale trafienia Ballintovej i Spanou sprawiły, że Arka wychodziła na prowadzenie i to nawet pięciopunktowe. Jednak goście potrafiły odpowiedzieć i po 10 minutach był remis 14:14. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie bydgoszczanki ponownie odskoczyły na cztery oczka, ale ponownie o sobie dała znać Barbora Ballintova. Słowaczka trafiła w końcówce dwie trójki i po połowie utrzymywał się dalej remis. Tym razem 27:27. Trzecia odsłona rozpoczęła się od serii 9:2 gdynianek. Jednak KS Basket 25 to ekipa, która walczy całe spotkanie i potrafiły zbliżyć się do rywalek do stanu 38:35. Jednak końcówka kwarty należała do mistrzyń Polski i po trzech kwartach miały już sześć oczek przewagi. Decydująca kwarta spotkania niekwestionowanie należała do drużyny trenera Gundarsa Vetry. Celne rzuty zza linii 6,75 Barbory Balintovej i Sonji Greinacher zagwarantowały mistrzyniom Polski, najwyższe w tym spotkaniu, trzynastopunktowe prowadzenie (56:43). Bydgoszczanki do ostatnich minut próbowały nawiązać walkę i odrobić straty, jednak doświadczony zespół z Gdyni utrzymał prowadzenie i ostatecznie pokonał wicemistrza Polski.

Liderką gdynianek była Barbora Balintova. Kapitan zespołu zanotowała na swoim koncie 25 punktów, dokładając do tego 7 zbiórek i 3 asysty.

VBW Arka Gdynia – FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz 62:48 (14:14, 13:13, 16:10, 19:11)

stan rywalizacji: 1-0

Gdynia: Balintova 25, Greinacher 10, Kastanek 8, Podgórna 8, Spanou 7, Miškinienė 4
Bydgoszcz: Evans 19, Boonstra 10, Mcbride 7, Michałek 6, Budrick 4, Stankiewicz 2