foto: Dominika Babiarczyk

Po zwycięstwie z Piastem Gliwice, Rekord Bielsko-Biała się nie zatrzymuje. Tym razem na drodze ku szóstemu mistrzostwu Polski pokonał AZS UŚ Katowice 5:3.

Bielszczanom zwycięstwo z Akademikami z Katowic nie przyszło jednak tak łatwo jak można było się tego spodziewać. Zawodnicy Damiana Wojtasa grali szczelnie w defensywie, a i sami potrafili zaatakować.
Po jednej z akcji wyszli nawet na prowadzenie, ale po bramkach Surmiaka i Viany grali już głównie Rekordziści, którzy dzięki kolejnej wygranej powiększyli swoją przewagę nad drugim zespołem do 11 punktów.

Różnica mogła być nawet większa, ale Constract Lubawa, po trzech porażkach z rzędu, sięgnął w końcu po trzy punkty i awansował na pozycję wicelidera kosztem gliwickiego Piasta, którego spotkanie z Teamem Lębork zostało przełożone na późniejszy termin.
O wiele mniejszą przewagę nad strefą spadkową posiada z kolei AZS UW DARKOMP Wilanów, który przegrał z pierwszym zagrożonym degradacją zespołem, Fit-Morning Gredarem Brzeg.

Akademicy ulegli mu 2:4 i obecnie ich przewaga opiera się na zaledwie jednym punkcie. Co prawda beniaminek ze stolicy dostanie jeszcze walkower za mecz z Gattą Zduńska Wola, ale mimo to emocje w dolnych rejonach tabeli będą z pewnością bardzo duże.
Poza tym Acana Orzeł bez większych problemów pokonał P.A. Novą Gliwice 4:1, FC Reiter Toruń wygrało z MOKS Słonecznym Stokiem Białystok 3:0, a Dreman Opole Komprachcice zwyciężył z Red Dragons Pniewy 5:3. Warto zaznaczyć, ze w ostatnim z wymienionych spotkań, swoją setną bramkę na parkietach STATSCORE Futsal Ekstraklasy zaliczył Vadym Ivanov.

Komplet wyników 27. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko-Biała 3:5 (1:0)
Bramki: Tomasz Szczurek (18), Adam Jonczyk (37), Roman Wachuła (40) – Kamil Surmiak (22), Alex Viana (22), Tomasz Szczurek (28 s.), Matheus Ferreira (32, 34).

AZS UW DARKOMP Wilanów – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 2:4 (1:2)
Bramki: Radosław Marcinkowski (9), Przemysław Kępiński (40) – Paweł Boczarski (1 k.), Dawid Witek (8, 37), Kamil Kucharski (39).

P.A. Nova Gliwice – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 1:4 (0:1)
Bramki: Patryk Widuch (32) – Jakub Kąkol (6, 23, 34), Arkadiusz Szypczyński (33).
Constract Lubawa – Red Devils Chojnice 7:1 (4:0)
Bramki: Pedro Pereira (2), Tomasz Lutecki (9), Jakub Raszkowski (18), Tomasz Kriezel (19), Sebastian Grubalski (26, 40, 40) – Robert Świtoń (39).

FC Reiter Toruń – MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:0 (2:0)
Bramki: Marcin Mrówczyński (10), Remigiusz Spychalski (10), Michał Wojciechowski (35).
Dreman Opole Komprachcice – Red Dragons Pniewy 5:3 (2:0)
Bramki: Vadym Ivanov (4), Vinicius Teixeira (15, 30, 37), Fil (36 k.) – Mateusz Kostecki (24), Adrian Skrzypek (28), Patryk Hoły (40).

Gatta Active Zduńska Wola – GI Malepszy Futsal Leszno 0:5 (walkower)

Piast Gliwice – Team Lębork (przełożono na późniejszy termin)
Pauza: Clearex Chorzów

Źródło: Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!