Piłka nożna

Paulo Sousa jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski, już w trzecim meczu mierzył się z ciężkim rywalem jakim jest Anglia. Polacy mimo polepszenia gry w drugiej połowie i zdobycia wyrównującej bramki nie utrzymali korzystnego wyniku ostatecznie odnosząc porażkę 2:1.

Pierwsza część meczu przebiegała pod kontrolą reprezentacji Anglii. Polacy zostali zepchnięci na swoją połowę i mimo kilku piłek na stronę rywali nie stworzyli, żadnej groźnej sytuacji. W 17. minucie meczu Raheem Sterling przedarł się przez obronę naszych reprezentantów. Ostatnim obrońcą był Michał Helik, który próbując zatrzymać napastnika dopuścił się przewinienia a sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny bez zawahania wykorzystał Harry Kane.

W 29 minucie Sterling próbował powtórzyć swój wyczyn jednak tym razem obrona biało-czerwonych nie pozwoliła zagrozić bramce. Chwilę później Harry Kane kolejny raz chciał wpisać się na listę strzelców. ale Wojciech Szczęsny wybronił groźny strzał.

Anglicy na początku drugiej połowy dalej przeważali. W 58. doszło jednak  do błędu w szeregach obrony. Jakub Moder naciskając na Jonesa Stonsa zmusił go do błędu, a następnie wykorzystał podanie Krzysztofa Piątka doprowadzając do remisu.

Gospodarze ruszyli do ofensywy, ale Wojciech Szczęsny zatrzymywał ich ataki. Anglicy dopięli jednak swego w 85. minucie. John Stones zrehabilitował się po swoim błędzie i po rzucie rożnym zgrał piłkę do Maguaiere a ten strzałem z woleja pokonał polskiego golkipera zapewniając swojej reprezentacji 3. punkty.

Anglia 1:1 Polska

Bramki: Kane 19′ Maguire 85′ – Moder 58′

Anglia: Pope – Chilwell, Maguire, Stones, Walker – Foden (James 86), Rice, Philips – Sterling (Lingard 89′), Kane (Calvert – Lewin 89′), Mount

Polska: Szczęsny – Glik, Bednarek, Helik (Jóźwiak 55′) – Rybus (Reca), Moder, Krychowiak, Bereszyński – Zieliński (Grosicki 89′), Piątek (Augustyniak 77′), Świderski (Milik 46′)

Kartki: Milik 46′