Koszykarze mistrzów Polski drugi raz wygrali z PGE Spójnią. Jedna wygrana dzieli ich od awansu do półfinału. Najlepszym strzelcem na boisku był Kris Richard.

Początek spotkania był nerwowy, ale jednocześnie wyrównany. Po późniejszej akcji Raymonda Cowelsa PGE Spójnia miała cztery punkty przewagi, chociaż po zaledwie chwili Łukasz Koszarek doprowadził do wyrównania. Stargardzianie nie dawali za wygraną i mogli liczyć na skuteczność Filipa Matczaka. Ostatecznie dzięki trafieniu Jaya Threatta przyjezdni prowadzili już 23:15. W drugiej kwarcie obie drużyny miały małe problemy z konstruowaniem akcji w ataku, a to była dobra sytuacja dla stargardzian. M.in. dzięki zagraniom Nicka Fausta różnica wynosiła aż 10 punktów. Następnie nie do zatrzymania był także Jay Threatt – po jego akcji pierwsza połowa zakończyła się niespodzianką i prowadzeniem PGE Spójni 42:30.

Od początku trzeciej kwarty bardzo aktywni byli Geoffrey Groselle oraz Skyler Bowlin, co pozwoliło gospodarzom trochę zmniejszyć straty. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Rolandsa Freimanisa Enea Zastal przegrywał już tylko czterema punktami. Skończyło się na serii 13:0, a po trójkach Richarda zespół trenera Żana Tabaka miał już przewagę. Faust i Matczak zmieniali jeszcze sytuację, ale kolejny rzut z dystansu Richarda dał remis 57:57 po 30 minutach. W czwartej kwarcie zielonogórzanie zanotowali serię 10:0 – można powiedzieć, że był to przełomowy fragment spotkania. Po późniejszej trójce Koszarka przewaga tej ekipy urosła aż do 15 punktów. Drużyna trenera Marka Łukomskiego z kolei całkowicie zatrzymała się w ataku i w obronie, nie było w stanie nawiązać już rywalizacji.

 

ENEA ZASTAL ZIELONA GÓRA – PGE SPÓJNIA STARGARD 89:74 (15:23, 15:19, 27:15, 32:17)

Zastal:
Kris Richard 19, Geoffrey Groselle 18, Łukasz Koszarek 13, Rolands Freimanis 11, Janis Berzins 9, Skyler Bowlin 8, David Brembly 7, Krzysztof Sulima 2, Filip Put 2, Cecil Williams 0, Kacper Traczyk 0.

Spójnia:
Nick Faust 17, Jay Threatt 16, Filip Matczak 14, Mateusz Kostrzewski 9, Baylee Steele 6, Francis Han 5, Raymond Cowels 5, Kacper Młynarski 2, Omari Gudul 0.

 

 

stan rywalizacji: 2:0 dla Enea Zastalu BC Zielona Góra

Poprzedni artykułCo wiemy o kadrze Sousy?
Następny artykułEBLK: Arka pierwszym finalistą Energa Basket Ligi Kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!