Pierwszy mecz o 5. miejsce między BKS BOSTIK Bielsko-Biała a Grot Budowlanymi Łódź zakończył się wynikiem 3:1 dla bielszczanek. Poirytowane sytuacją łodzianki bardzo dobrze rozegrały spotkanie rewanżowe wygrywając 3:0 i doprowadzając do złotego seta. W decydującej partii górą również były Budowlane i to one teraz mogą cieszyć się z 5. lokaty.

Łodzianki dobrze weszły w mecz, już na samym początku narzucając rywalkom swoje tempo (1:4). BKS zabrał się za odrabianie strat i skutecznie zmniejszył dystans do jednego oczka. Zabrakło im jednak energii na przejęcie inicjatywy. Nim się obejrzeliśmy Budowalne wróciły na wysokie prowadzenie (4:10). Pewnie pędziły do zakończenia odsłony na swoją korzyść, a miejscowe nie miały niestety za wiele do powiedzenia (13:18). Ostatecznie podopieczne Błażeja Kryształowicza triumfowały 25:16.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, tego seta rozpoczęliśmy od dominacji łodzianek. Nie była ona aż tak miażdżąca, ale Budowlane bez większych problemów udowodniły kto był lepiej dysponowanym zespołem w tej części spotkania (4:6, 12:16). BKS nie zamierzał się tak łatwo poddawać i w samej końcówce udało im się jeszcze doprowadzić do wyrównania. W ostatnim bezpiecznym momencie Monika Fedusio zagrała asa serwisowego i przyjezdne wróciły na prowadzenie (20:22). Kropkę nad „i” postawiła Zuzanna Górecka (21:25).

Przyjezdne kontynuowały dobrą passę i od razu wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Bielszczanki jednak wyrwały się do przodu i zanim się obejrzeliśmy doprowadziły do remisu. Przez jakiś czas zespoły grały w kontakcie (4:4, 9:9). Dopiero gdy set wchodził w decydującą partię podopiecznym trenera Kryształowicza udało się przejąć ponownie kontrolę nad grą (17:22). Nie oddały jej już do końca odsłony. Grot Budowlani triumfował ostatecznie 25:21. O tym, kto zajmie 5. miejsce w lidze zadecydować miał złoty set.

Decydującą część meczu ponownie lepiej rozpoczęły przyjezdne (0:2). BKS co prawda wyrównał, ale nim się obejrzeliśmy łodzianki odzyskały kontrolę. Jak się okazało, nie na długo. Miejscowe popracowały blokiem i na chwilę przed końcem seta wynik ponownie się wyrównał (10:10). Obydwa zespoły dzielnie walczyły, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Łodzianki wykorzystały chwilę nieuwagi rywalek i to one mogły cieszyć się z wygranej 15:12.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 21:25, 21:25)

Złoty set 12:15

MVP: Zuzanna Górecka

BKS BOSTIK Bielsko-Biała:Drużkowska (8), Kossanyiova (8), Świrad (8), Orvosova (16), Szlagowska (14), Gajewska (1), Drabek (libero), Kazała, Janiuk i Dąbrowska

Grot Budowlani Łódź: Nowicka (3), Lisiak (6), Górecka (17), Centka (9), Jones-Perry (18), Fedusio (17), Stenzel (libero), Lewandowska