Walcząca o utrzymanie dla Rzeszowa Fortuna I ligi Resovia zremisowała dziś na swoim terenie z Odra Opole 1:1. Na listę strzelców obu goli wpisał się obrońca „Pasów”, jednak pierwszy z nich dotyczył samobójczego trafienia.

Początkowy kwadrans przedświątecznego pojedynku w Rzeszowie mógł się podobać. Oba zespoły stworzyły po jednej doskonałej sytuacji na gola. W 8. minucie o dużym szczęściu mogli mówić defensorzy Resovii, z których dwóch minęło się z piłką. Do futbolówki doskoczył Nowak trafiając w słupek, natomiast dobitka Żemły nie trafiła w światło bramki. W odpowiedzi 6 minut później odgłos obitego słupka zagrzmiał też po przeciwnej stronie. Wróbel po podaniu z głębi pola spróbował szczęścia lecz nadal było bez bramek. W słupek piła trafiła po raz kolejny w 21 min. kiedy kolejną okazję do zdobycia bramki miała Odra. W kolejnym okresie gry jej tempo siadło, a ciekawiej zrobiło się w końcówce pierwszej części gry. Z lewej strony boiska centra powędrowała w pole karne Resovii, a tam interweniujący Dawid Kubowicz pokonał własnego bramkarza. Od 39. minuty opolanie prowadzili 1:0 i z tym wynikiem dotrwali do przerwy.

Strata bramki wymusiła na gospodarzach inny plan taktyczny. Od początku drugiej części nacierali, ale brakowało efektu. Wreszcie w 63. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jaroch, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. W 70. min. było już 1:1. Soljić zagrał prostopadle do Mikulca, ten z końcowej linii nagrał do nadbiegającego Kubowicza, a nadbiegający rzeszowski obrońca trafił już do właściwej bramki.

Resovia nie spasował chcąc przechylić szansę na swoja korzyść. Dobrą okazję miał Mikulec, lecz trafił tylko w boczną siatkę. Kolejne starania tego gracza, a także Solicia i Adamskiego również spełzły na niczym i oba zespoły podzieliły się ostatecznie punktami.

RESOVIA RZESZÓW – ODRA OPOLE 1:1 (0:1)

Kubowicz 70. – Kubowicz 29. (samobójcza)

Resovia: Dybowski – Mikulec, Kubowicz, Twardowski (46. Zbydowicz), Wróbel, Kuczałek (46. Wasiluk), Soljić, Podhorin, Słaby, Jaroch, Marković (61. Adamski).
Odra Opole: Kuchta – Żemło, Wypych, Niziołek (82. Kort), Janus, Mikinic, Czapliński (73. Piech), Matuszewski, Drewniak, Trojak, Nowak (73. Gancarczyk).