Fot: FB.com/KochamyHokej

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie pokonali na własnym lodowisku Comarch Cracovię 3:2 i po raz pierwszy w historii sięgneli po tytuł mistrzowski.

Jastrzębianie, którzy w serii do czterech zwycięstw prowadzili 3:1 byli faworytami spotkania co potwierdzili już w szóstej minucie gdy objęli prowadzenie. W drugiej tercji goście doprowadzili do wyrównania jednak ich radość nie trwała zbyt długo, bo niespełna trzy minuty później Jastrzębianie wyszli na prowadzenie. W trzeciej tercji po raz kolejny Krakowianie doprowadzili do wyrównania jednak na niespełna półtora minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry gospodarze po raz trzeci wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania i po raz pierwszy w historii mogli świętować zdobycie mistrzostwa Polski.

JKH GKS Jastrzębie wcześniej zdobyło Puchar Polski oraz Superpuchar.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
1:0 – Jan Sołtys -Kamil Wróbel, Kamil Wałęga (6:31),
1:1 – Jeremy Welsh – Jewgienij Sołowjow (31:49),
2:1 – Kamil Wałęga – Dominik Paś, Ēriks Ševčenko (34:35),
2:2 – Jakub Šaur – Taylor Doherty, David Goodwin (53:26, 5/4),
3:2 – Jiří Klimíček – Kamil Wróbel, Kamil Wałęga (58:29)

Minuty karne: 2-4.
Strzały: 40-44