W spotkaniu 23.kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze musiał uznać na własnym stadionie wyższość Warty Poznań. Warta pokonała Górnika Zabrze 2:1 i awansowała na szóste miejsce w tabeli.

Spotkanie mogło rozpocząć się od bramki dla przyjezdnych jednak w dobrej sytuacji Mateusz Kuzimski strzelił daleko obok bramki. W 30. minucie Warta wyszła na prowadzenie po tym jak Kuzimski wygrał pojedynek w środku pola zagrał piłkę do Jana Grzesika, a ten z uderzeniem z szesnastu metrów pokonał Martina Chudego. W kolejnej akcji Warta mogła podwyższyć prowadzenie jednak Grzesik zgubił piłkę w polu karnym, a po chwili sytuacji sam na sam nie wykorzystał Maciej Żurawski. Warta w dalszym ciągu atakował i Aleks Ławniczka mógł podwyższyć prowadzenie uderzeniem głową jednak piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników gospodarzy.

Początek drugiej połowy to przewaga Poznanian, która została udokumentowana pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Piłkę na szesnastym metrze otrzymał Mateusz Kupczak, który zdecydował się na uderzenie i płaskim strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce. Chwile później uderzenie Macieja Żurawskiego zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Chudego. Gospodarze obudzili się w 69.minucie gdy na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Jesus Jimenez i pokonał Adriana Lisa. Zabrzanie w kolejnych minutach próbowali doprowadzić do remisu jednak to zawodnicy Warty wyprowadzali groźne kontrataki i byli bliżej podwyższenia rezultatu.