W spotkaniu 23.kolejki PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Wisłę Kraków 2:0 i opuściło strefę spadkową.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w dziesiątej minucie jednak uderzenie Kamila Bilińskiego minęło minimalnie bramkę strzeżoną przez Mateusza Lisa. Trzy minuty później indywidualną akcją popisał się Desley Ubbinik, który zagrał do Sitka jego strzał obronił Pesković jednak wobec dobitki Ubbinika był już bezradny. Po zdobyciu bramki gospodarze atakowali w dalszym ciągu i mogli podwyższyć prowadzenie jednak uderzenie Jakuba Hora okazało się minimalnie niecelne.

Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla beniaminka, który podwyższył prowadzenie po tym jak podanie Łukasza Sierpina wykorzystał David Niepsuj.Po stracie bramki to zespół z Krakowa zyskał optymalną przewagę jednak nie potrafił stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W 60.minucie uderzenie głową Kuveljić zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy. Chwile później Burliga uderzył z bliskiej odległości jednak piłkę odbił Pesković, dobitkę Forbesa ponownie wybronił dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Podbeskidzia. W odpowiedzi Hora uderzył głową w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Lisa. W kolejnych minutach Wiślacy dominowali, a zespół  z Bielska-Białej skupił się na wyprowadzaniu kontrataków. W 83. minucie Miakusho wyszedł sam na sam jednak uderzenie wybronił Lis, dobitka zawodnika Podbeskidzia zablokował jeden z Wiślaków, a ponowne uderzenie Miakusho zatrzymało się na słupku.