Kolarstwo

Środowy prolog liczący 1,9 kilometra otworzył wyścig Tour of Rhodes. Rywalizację w Grecji rozgrywaną w ramach UCI Europe Tour podzielono na 3 etapy.

Zmagania potrwają do 11 kwietnia, kiedy to zaplanowano ostatni z etapów. Do startu zgłoszono 167 zawodników z 25 drużyn. W tym zestawieniu nie zabrakło przedstawicieli Mazowsza Serce Polski Team.

Zwycięzcą okazał się startujący jako 17., Marceli Bogusławski. 23-latek linię mety przekroczył z czasem 2 minut, 35 sekund i 306 tysięcznych sekundy. – Prolog został wydłużony o kilkaset metrów w stosunku do tego, co zostało ustalone na wczorajszej odprawie. Ja wystartowałem dość równo, chciałem pozostawić jak najwięcej sił na ostatnie wzniesienie. Jestem z siebie bardzo zadowolony, a takie zwycięstwo motywuje mnie do dalszej pracy. Na następnych etapach postaramy się zabezpieczać naszego lidera na klasyfikację generalną – powiedział zwycięzca.

Ponad 1 sekundę gorzej spisał się Holender, Dann Hoole z zespołu Seg Racing Academy, który zajął 2. lokatę. Czołową trójkę uzupełnił Dennis Grasvold.

Kolejny z Polaków, Jakub Kaczmarek, był 14. z czasem 2 minut, 41 sekund i 984 setnych sekundy. 15. był Alan Banaszek, który podobnie jak Kaczmarek i Bogusławski reprezentuje barwy Mazowsza Serce Polski Team.

Na 24. lokacie uplasował się reprezentujący Maloja Pushbikers, Michał Gałka. W gronie zawodników sklasyfikowano ponadto Adama Stachowiaka, Norberta Banaszka, Pawła Bernasa, Tomasza Budzińskiego i Wojciecha Pszczolarskiego.