Kolarstwo

Piątek był kolejnym dniem zmagań kolarzy w Tour of Rhodes. Zwyciężył Christian Koch. Najlepszym z Polaków był Alan Banaszek.

Kolarze mieli do pokonania górski etap, który liczył 138 kilometrów. Zawodnikom towarzyszył silny wiatr, co utrudniało ściganie.

W 70-osobowej grupie, która pokonała trudy najcięższego podjazdu znalazło się sześciu przedstawicieli Mazowsza Serca Polski Team. Wśród nich znaleźli się: Marceli Boguslawski, Alan Banaszek, Jakub Kaczmarek, Paweł Bernas, Tomasz Budziński oraz Adam Stachowiak.

Ostatecznie w jednakowym czasie linię mety przekroczyło 68 zawodników. Zwycięzcą okazał się Christian Koch. Niemiec z grupy Team Lotto – Kern Haus zanotował czas 3 godzin, 18 minut i 32 sekund. Czołową trójkę uzupełnili jego rodacy, Kim Heiduk i Mika Heming.

Najlepiej z Polaków spisał się Alan Banaszek. Reprezentant wspominanej wcześniej polskiej drużyny uplasował się na 12. pozycji.