2021.04.09 Elblag PGNiG Superliga kobiet w pilce recznej mecz EKS Start Elblag - Eurobud JKS Jaroslaw Fot. Marcin Gadomski/EKS Start Elblag

W pojedynku sąsiadów w tabeli górą Start Elbląg. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy pokonały jarosławianki 28:25 i awansowały kosztem właśnie Eurobudu JKS na 6 miejsce w ligowej tabeli.

Wynik pojedynku otworzyła Sylwia Matuszczyk w 3. minucie. Gospodynie pierwsze trafienie zanotowały dopiero dwie minuty później, lecz na kolejne nie kazały długo czekać. Dobrze spotkanie między słupkami rozpoczęła Wioleta Pająk, która obroniła kilka rzutów jarosławianek, a jej koleżanki nie miały problemów z wykańczaniem akcji ofensywnych. W 8. minucie, po golu Aliony Shupyk, tablica wyników wskazywała 5:1. Niemoc strzelecką JKS przerwała w końcu Martyna Żukowska i od tego czasu przyjezdne były dużo skuteczniejsze w ataku i zminimalizowały straty do dwóch trafień. W 19. minucie Katarzyna Kozimur rzuciła bramkę kontaktową, jednak jej zespół nie poszedł za ciosem i zanotował liczne straty. Elblążanki rzuciły trzy bramki z rzędu i było 13:9. Do końca pierwej połowy jarosławianki zdołały zminimalizować straty do dwóch oczek i zespoły udały się na przerwę przy wyniku 15:13.

Po zmianie stron jako pierwsza do siatki trafiła Joanna Waga. Drobne błędy przyjezdnych pozwoliły gospodyniom odskoczyć na cztery gole (20:16). Zawodniczki Reidara Moistada mozolnie odrabiały straty, w czym pomogły im elblążanki, które również nie ustrzegły się błędów. Po bramce Aleksandry Zimny oraz Katarzyny Kozimur było 22:21 i zapowiadała się zacięta końcówka. W kolejnych akcjach dwie piłki odbiła Magdalini Kepesidou i zaraz Start znów miał cztery gole w zanadrzu. Jarosławianki próbowały zaskoczył gospodynie podwyższoną obroną, jednak na nic się to nie zdało. Zawodniczki JKS popełniały za dużo błędów w ataku i przegrały spotkanie 25:28

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 28:25 (15:13)

EKS Start: Pająk, Kepesidou – Świerczek 5, Shupyk 5, Rancić 4, Szczepanik 4, Waga 3, Agović 3, Choromańska 2, Cygan 2, Bojcić, Gędłek, Pękala, Stapurewicz.

EUROBUD JKS: Szczurek, Ciąćka – Zimny 8, Kozimur 6, Żukowska 4, Matuszczyk 4, Nestsiaruk 2, Pietras 1, Guziewicz, Donets, Mikosz, Strózik, Parandii.

Ps. Mecz Ruchu Chorzów z Piotrcovią Piotrków Trybunalski przełożony z powodu odbywanej kwarantanny Covid 19 na 27 Maja.