W drugim spotkaniu finałów Energa Basket Ligi Kobiet drugą wygraną odnoszą koszykarki Arki. Ponownie najskuteczniejszą jak wczoraj na boisku była Alice Kunek.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego C. Skuteczne akcje Alice Kunek i Marrisy Kastanek (dwie trójki naszej kadrowiczki) dały prowadzenie Arce 13:4 w piątej minucie. Jednak CCC podjęła rękawice serią ośmiu punktów z rzędu. Kolejne trzypunktowe trafienia Kunek i Kastanek pozwoliły ponownie odskoczyć gdyniankom. Wynik pierwszej kwarty trzema celnymi wolnymi ustaliła Angelika Slamova. W drugiej kwarcie Arka kontynuowała skuteczną grę. Ważne trafienia zaliczały Slamova i Greinacher. Po trafieniu Laury Miskiniene gospodynie prowadziły nawet 30:16. W odpowiedzi w barwach CCC punktowała Klaudia Gretchen. W końcówce swoje trafienia zaliczyła Kamile Nacickaite czym zmniejszyła straty do stanu 38:35 po dwóch kwartach.

Po zmianie stron serią 8:0 rozpoczęła Arka. Gdy wydawało się, że gdynianki w końcu przejmą kontrolę nad spotkaniem. Arka odskoczyła na 13 punktów przewagi. Końcówka trzeciej kwarty podobnie jak końcówka drugiej należał do CCC. Polkowiczanki odrabiały straty. Przez ostatnie cztery minuty Arka nie zdobyła żadnego punktu, a polkowiczanki  zdobyły ich dziewięć w tym czasie. W ostatniej kwarcie bardzo słaby początek gospodyń, wykorzystały przyjezdne wychodząc nawet po trafieniach zza linii 6,75 Kamile Nacickaite i Aaryn Ellenberg-Wiley na prowadzenie (56:54). Mistrz Polski nie stracił jednak czujności i ponownie wypracowywał sobie przewagę 69:62 po trafieniu Artemis Spanou. Do końca pozostawało niespełna 100 sekund. Trójkę jeszcze trafiła Keisha Hampton dla CCC. Wynik dwoma celnymi wolnymi ustaliła Kastanek.

Teraz rywalizacja przenosi się do Polkowic.

VBW ARKA GDYNIA – CCC POLKOWICE 71:65  (21:14, 17:21, 16:15, 17:15)  stan rywalizacji 2-0 dla VBW Arki.