Karl Patrick Lauk zwyciężył na 3. etapie kolarskiego wyścigu Tour of Rhodes. Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Bernas.

Niedzielna rywalizacja odbyła się przy pięknej słonecznej pogodzie. Kolarze mieli do pokonania 154 km.

O losach etapu przesądził sprinterski finisz. Estończyk wpadł na metę jako pierwszy z czasem 3 godzin, 51 minut i 41 sekund. Czołową trójkę uzupełnili końcowy triumfator klasyfikacji generalnej, Fredrik Dversnes i Stan Van Tricht. Bez strat czasowych dojechał też Paweł Bernas. Kolarz z grupy Mazowsze Serce Polski Team uplasował się na 11. pozycji. Strat czasowych nie zanotowało 53 kolarzy.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył wspomniany Dversnes. Zawodnik z teamu Team Coop zapisał łączny czas 11 godzin, 4 minut i 9 sekund. 21 sekund gorzej spisał się Paweł Bernas, którego sklasyfikowano na 9. lokacie.