Premierowa potyczka o brązowy medal TAURON Ligi w Radomiu nie przyniosła spodziewanych emocji. Miejscowa Radomka pokonała 3-0 ŁKS Commercecon Łódź i jest bliższa osiągnięcia celu.

Wpływ na przebieg meczu i ostateczny wynik spotkania miał pierwszy set pojedynku, w którym zdarzyła się niecodzienna historia. Od pierwszych piłek zdecydowana inicjatywa należała do łódzkich Wiewiór, które grając radosną siatkówkę objęły prowadzenie stale je powiększając. Świetną partię grały Klaudia Alagierska oraz Aleksandra Wójcik. W zaawansowanej fazie seta przyjezdne osiągnęły już 7. punktów przewagi (13:20). Od tej pory Radomka przestała popełniać błędy, których wcześniej był ogrom i punkty dla tej drużyny zaczęły się sypać jak z rogu obfitość. Do końca seta radomianki wygrały 12 piłek, przy… jednej ŁKS Commercecon. Odzyskała skuteczność Bruna Honorio oraz Samara, a świetne momenty miała Ana Bielica. To właśnie Serbka zakończyła atakiem seta (25:22).

Podłamane takim obrotem sprawy łodzianki nie były w stanie stawić skutecznego oporu w drugiej partii spotkania i przegrywając od jej początku oddały pole rywalkom. Drugi set pewnie wygrały siatkarki z Radomia.

W kolejnym secie łodzianki zaczęły dobrze i dominowały w pierwszej fazie, prowadząc 4. punktami (5:9) Później gospodynie doszły do głosu, odwracając przebieg seta. Pierwsze prowadzeniu po ataku Łukasik (11:10) pozytywnie nakręciły radomski zespół, który jeszcze w środkowym okresie miał problemy z rywalami. W końcówce uwidoczniła się przewaga miejscowych, które przejęły kontrolę nad setem wygrywając ostatecznie 25:19.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź  3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

MVP: Bruna Honorio

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Bjelica, Samara, Honorio, Bałucka, Picussa, Łukasik, Twardowska, Biała, Zaborowska, Moskwa, Skorupa,Witkowska

ŁKS Commercecon Łódź:Osadchuk, Pacak, Wójcik, Lazović, Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Kalandadze, Strasz, Saad