W odrabianych zaległościach 21. serii spotkań Fortuna I ligi Puszcza Niepołomice przegrała z Radomiakiem 0:4. Ten wynik plasuje radomian tuż za strefą dwóch ekip bezpośrednio awansujących do ekstraklasy, a dodatkowo mają oni jeszcze jedno zaległe starcie.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach niepołomiczanie nie odstawali od swojego rywala, który jednak imponował w kończeniu okazji strzeleckich. W 17. min zamieszanie pod bramką Puszczy przerodziło się w objęcie prowadzenia radomian. Do piłki doszedł Mateusz Radecki uzyskując z bliska prowadzenie. W 39. minucie goście prowadzili już 2:0 po uderzeniu Karola Angielskiego.

Tuż przed przerwą miejscowi byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej, lecz błędu wychodzącego z bramki Kochalskiego gospodarze nie wykorzystali.

Po przerwie naciskali gospodarze, jednak ich ataki nie były przekonujące.

Końcówka meczu ponownie należała do gości, którzy przemieszczając się szybko na połowę rywali dołożyli jeszcze dwa trafienia.  W 82. minucie z kolejnej swojej  bramki cieszył się Radecki. Pierwszy strzał odbił bramkarz, ale poprawką głową była już celna. a wynik ustalił wślizgiem finalizujący płaskie zagranie w pole karne po rzucie wolnym w 86. minucie świeżo wprowadzony do gry Dominik Sokół.

Po czwartym zwycięstwie z rzędu radomianie zajmują 4. miejsce w tabeli Fortuna I Ligi z dorobkiem 35 punktów ocierając się o pozycje premiowane awansem do PKO Ekstraklasy (2 punkty straty do Górnika Łęczna), mając jeszcze jedno zaległe spotkanie.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – RADOMIAK RADOM 0:4 (0:2)

Radecki 17. i 82., Angielski 39., Sokół 86.

Puszcza Niepołomice: Górski M. – Czarny, Pięczek, Spławski, Stefanik, Górski S., Knap, Kobusiński, Rakoczy, Hladik, Cikos
Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Raphael, Bodzioch, Abramowicz, Radecki, Karwot, Leandro, Gąska, Kozak, Angielski