Druga potyczka o 3. miejsce TAURON Ligi długo układała się po myśli ŁKS Commercecon Łódź, który z biegiem spotkania oddał inicjatywę E. Leclerc Moya Radomce, przegrywając w efekcie 2:3. Ekipie z Mazowsza do osiągnięcia celu w postaci brązowego medalu brakuje już tylko jednego zwycięstwa, a kolejne spotkanie na jej terenie.

Pierwsze dwie partie padły łupem miejscowych, natomiast wyniki kolejnych dwóch były lustrzanym odbiciem wcześniejszych. Dlatego w Łodzi losy pojedynku rozstrzygały się w tie-breaku.

Początek meczu był wyrównany i od stanu po 8 radomianki zdobyły trzy punkty. Był czas dla ŁKS-u Commercecon i zespół ten zaczął grać znacznie lepiej. Gospodynie odrobiły straty i miały minimalną przewagę. Po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król było 22:20, a za chwilę radomianki straciły kolejny punkt po błędzie. W końcówce E.LECLERC MOYA Radomka zaczęła odrabiać straty, ale łodzianki rzutem na taśmę wygrały 25:23. Dla gospodyń po sześć punktów zdobyła Zaroślińska-Król oraz Klaudia Alagierska.

Ta ostatnia kontynuowała dobrą grę w drugiej partii po której zakończeniu miała zdobytych 11 punktów, w tym po jednym zagrywką i asem. Łodzianki w tym fragmencie meczu miały przewagę. Zespół gości ograniczył się tylko do odrabiania strat. W drużynie radomaskiej Bruna Honorio zdobyła 13, a Ana Bjelica 12 punktów. Jednak nie miały one wsparcia w swoich koleżankach.

Tym razem górą były radomskie „strzelby”. Bruna Honorio dodała dziesięć punktów. E.LECLERC MOYA Radomka prowadziła 7:4 i 10:6. Gospodynie zdobyły dwa punkty, ale przejąć inicjatywy nie były w stanie.

Po czterech setach pięć zawodniczek w drużynie łódzkiej miało dziesięć i więcej punktów. Zaroślińska-Król miała na koncie 23. Po drugiej stronie siatki punktowały głownie dwie siatkarki, ale za to jak – Bruna Honorio dociągnęła do 30 w tym dwa w bloku, a Ana Bjelica, która rozgrywała bardzo dobre spotkanie, miała o siedem mniej. Set trzymał w napięciu do ostatnich piłek i radomianki zasłużenie doprowadziły do tie breaka.

Tie breaka radomianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Dobrze w piątym secie grała Ana Bjelica. Przyjezdne prowadziły 9:3 i spokojnie utrzymały przewagę do końca.

Ponieważ pierwsze spotkanie również wygrały siatkarki z Radomia to one w play-off w serii do trzech zwycięstw prowadzą 2-0. W najbliższą sobotę, 17 kwietnia kolejny etap rywalizacji tych zespołów odbędzie się w Radomiu.

ŁKS Commercecon Łódź – E. Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:25)

MVP: Bruna Honorio

ŁKS Commercecon Łódź: Osadchuk, Pacak, Wójcik, Lazović, Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Kalandadze, Strasz, Saad

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Bjelica, Samara, Bruna, Bałucka, Picussa, Łukasik, Twardowska, Biała, Zaborowska, Moskwa, Skorupa, Witkowska

Źródło: tauronliga.pl