fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

Poniżej prezentujemy decyzję o odwołaniu meczu o brązowe medale Energa Basket Ligi Kobiet. Decyzja i tłumaczenia PZKosz wygląda słabo.

 

Mecze o brązowe medale w sezonie 2020/2021 nie zostaną rozegrane, a obie drużyny sklasyfikowane zostaną ex aequo na 3. miejscu rozgrywek o mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 i przyznane zostaną im z tego tytułu puchary i medale.

Dodatkowym aspektem przemawiającym za anulowaniem spotkania, jest przedłużająca się kwarantanna po zakażeniach COVID-19, a także fakt wyjazdu zawodniczek zagranicznych na rozpoczynający się sezon WNBA. Co całkowicie uniemożliwia rozegranie spotkania o 3. miejsce Energa Basket Ligi Kobiet 18 kwietnia br.

Planowo rywalizacja pomiędzy zespołami PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. a FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz miała rozpocząć się 10 kwietnia w Gorzowie Wlkp., a kolejne mecze zaplanowane były na 13 i ew. 17 kwietnia br. Jednakże z powodu zakażeń COVID-19 zostały one odwołane.

Argumentacja? Zasłanianie się gdzie wszystko było w planie i drużyny mogły być gotowe nawet na dwumecz i innymi …. nie znanymi przyczynami jest nie do końca fair. Niech każdy z nas odpowie o tym czy przyznawanie przy stoliku medali w tym przypadku czy ma szens? Niech każdy sobie sam odpowie…

 

Tylko Agnieszki Szott Hejmej żal bo wieloletnia kadrowiczka i medalistka MP miała meczami o bogatą karierę sportową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!