KAMILE NACICKAITE (nr 6) ALICE KUNEK (nr 1) fot. KAROL MAKOWSKI

Strzeleckie popisy Alice Kunek, Barbory Balintovej dały pewną wygraną Arce i tytuł mistrzyń Polski 2021. Gdynianki trafiły aż czternaście trójek w spotkaniu. Wspomniane Australijka i Słowaczka zakończyły spotkania z double double.

Mecz z wysokiego C zaczęły gdynianki. Po akcjach 2+1 Artemis Spanou oraz trójkach Kastanek i Kunek gospodynie prowadziły 13:3. Arka była w przysłowiowym gazie. Po kolejnym celnym rzucie zza łuku Kastanek było nawet trzynaście oczek różnicy w połowie pierwszej kwarty. Sygnałem do odrabiania strat a chociaż ich części było trzypunktowe trafienie Litwinki Kamile Nacickaite. Polkowiczanki złapały wiatr w żagle. Po kolejnej trójce Nacickaite CCC „Pomarańczowe” traciły już tylko trzy oczka do rywalek.Po wznowieniu gry polkowiczanki walczyły kosz za kosz. Owszem gospodynie prowadziły 27:22 po dwunastu minutach, ale CCC potrafiło niwelować straty do dwóch oczek. Jednak kolejno seryjnie zdobywane punkty przez skuteczne podkoszowe Arki (Spanou i Miskiniene) oraz liderki Kunek i Kastanek było bardzo szybko 42:30 dla gospodyń. Wynik po dwudziestu minutach kolejną trójką ustala na 45:32 Marissa Kastanek. Alice Kunek i Ballintovej w pierwszej połowie odpowiednio 15 i 12 oczek.

Po wznowieniu gry w trzeciej kwarcie Arka kolejnymi akcjami nokautowała CCC. Polkowiczanki na skuteczne rzuty rywalek n ie miały odpowiedzi. W dodatku w ciągi kilkunastu sekund za dwa faule niesportowe do szatni powędrowała Kamile Nacickaite. Dla koszykarek z Gdyni to była woda na młyn. Cała seria celnych trójek rozbiła „Pomarańczowe”. Przewaga Arki bardzo szybko przekroczyła trzydzieści oczek i było po meczu. Nawet w końcówce seria 7:2 polkowiczanek nic nie wniosło. Wynik 80:50 dla VBW Arki załatwiało sprawę. W czwartej kwarcie gospodynie pewne  wygranej potrafiły prowadzić nawet 38 punktami. W pewnym momencie gospodynie miały skuteczność 14 na 18 za trzy. Najskuteczniejszą na boisku była Alice Kunek z 27 punktami (11 na 15 z gry w tym 4/4 za trzy oraz 10 zbiórek 4 asysty). Barbora Balintova dla Arki dołożyła 24 punkty (3 zbiórki i 11 asyst).

VBW ARKA GDYNIA – CCC POLKOWICE 97:69 (24:19, 21:13, 35:18, 17:19)