W meczu 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Śląsk podejmował we Wrocławiu piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała. W doliczonym czasie gry decydujące słowo zadali wrocławianie.

Obie drużyny ostatniego czasu nie mogły zanotować do udanych. Wrocławianie w ostatnich dwóch kolejkach odnieśli dwa remisy, zaś goście z Bielska-Białej dwukrotnie przegrywali.

Jako pierwsi prowadzenie objęli wyżej notowani w tabeli wrocławianie, którzy z bramki mogli cieszyć się już w 9. minucie. Prostopadłą piłkę w pole karne dograł Expistito, zaś wychodzącego z bramki Peskovicia przelobował Robert Pich.

Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 35. minutę. Po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego piłkę w lewym górnym rogu bramki umieścił Krzysztof Mączyński.

Kilka minut później do sytuacji strzeleckiej doszli przyjezdni. Z prawej strony dogrywał na piąty metr Mamić, zaś piłkę w siatce umieścił uderzający głową, Janicki.

W 61. minucie Śląsk po raz kolejny cieszył się prowadzeniem. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Janasik. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od Bilińskiego, który zanotował samobójcze trafienie. Dziesięć minut później ten sam zawodnik po raz kolejny wpisał się na liście strzelców, lecz tym razem dzięki bramce dającej wyrównanie. Z prawej strony w pole karne dogrywał Danielak, zaś piłkę do bramki posłał uderzający z woleja, Biliński.

Po upływie kolejnych kilku minut na pierwsze prowadzenie w tym meczu wyszli goście. Z prawej strony pola karnego podawał przed bramkę Wilson, zaś piłkę w siatce umieścił po strzale z piątego metra, Roginić.

Na tym nie koniec festiwalu strzeleckiego we Wrocławiu. W 83. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego zamienił na gola wyrównującego uderzający głową, Poprawa.

Łącznie do drugiej połowy sędzia doliczył aż siedem minut. Tej okazji nie zaprzepaścili piłkarze Śląska, którzy potwierdzili, że są w tym sezonie lepiej dysponowani. Bramkę po strzale sprzed szesnastki zdobył Pich.

3 pkt zostaję we Wrocławiu, choć posiadanie piłki, które oscylowało w okolicy 50 procent wypadło minimalnie na korzyść gości, którzy oddali więcej strzałów i wymienili nieco większą liczbę podań.

Ekstraklasa – 26. kolejka, 20.04.2020.                                                                    Śląsk Wrocław 3:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała                                                             35′ Mączyński, 61′ Biliński (sam.), 83′ Poprawa, 90+6′  Pich – 41′ Janicki, 70′ Biliński, 78′ Roginić