Wielokrotny reprezentant Białorusi, szczypiornista Kiryl Kniazeu, przedłużył kontrakt z Grupą Azoty SPR Tarnów i zostanie w obecnym klubie na kolejny sezon.

Kniazeu dołączył do ekipy z Tarnowa na początku sezonu 2020/2021. W polskiej lidze gra od 2015 roku. Wcześniej przez kilka lat reprezentował barwy MKS-u Kalisz oraz Sandry SPA Pogoni Szczecin. Wielokrotnie występował także w meczach kadry narodowej Białorusi – w 50. występach rzucił 95 bramek.

Drużyna z Tarnowa to bardzo ambitny zespół i ma ciekawe plany na przyszłość. Cieszę się, że mam możliwość tutaj grać. Również atmosfera w szatni przekonuje mnie do tego, by zostać tutaj na dłużej. – komentuje swoją decyzję Kniazeu.

Kiryl Kniazeu ma 31 lat i 198 cm wzrostu. W obecnym sezonie dla drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów zdobył 47 bramek w 18 spotkaniach i dla trenera Patrika Liljestranda jest bardzo ważnym elementem drużyny, który sprawdza się na wielu pozycjach.

Kiryl to niezwykle wszechstronny zawodnik. Jako lewy rozgrywający sprawdza się nie tylko na swojej pozycji, ale także na środku oraz z prawej strony rozegrania, a gdy jest wyjątkowa potrzeba – radzi sobie też jako obrotowy. Świetnie wykonuje także rzuty karne. Ważnym aspektem dla nas jest również jego bogate doświadczenie zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne. Nie mam wątpliwości, że Kiryl jest jedną z kluczowych postaci w naszej drużynie i cieszę się, że będziemy mogli współpracować z nim również w kolejnym sezonie – mówi prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Zawodnik pozostanie w Tarnowie do końca sezony 2021/2022. Należy życzyć Białorusinowi dalszego rozwoju oraz jak najwięcej sukcesów w barwach tarnowskiej drużyny!

Źródło: Biuro prasowe Grupa Azoty SPR Tarnów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!