Walczący o powrót do elity ŁKS Łódź pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 2:1 i traci jeden punkt do drugiego w tabeli Górnika Łęczna. Cenne punkty w Rzeszowie zdobyło Zagłębie Sosnowiec wygrywając 2:1.

Łodzianie do Kielc udali się po dwóch porażkach z rzędu i liczyli na przełamanie w Kielcach. W pierwszej połowie nie padły bramki jednak już w 51. minucie ŁKS za sprawą Nawrotki wyszedł na prowadzenie, a sześć minut później Dominiguez podwyższył prowadzenie wykorzystując rzut karny. Trzy minuty przed zakończeniem spotkania bramkę dla gospodarzy zdobył Łukowski

Korona Kielce – ŁKS Łódź 1:2 (0:0)
Łukowski 87′ – Nawotka 51′, Dominiguez 57(k)

Bardzo cenne zwycięstwo dające sześć punktów przewagi nad strefą spadkową zanotowało Zagłębie Sosnowiec, które pokonało Resovie Rzeszów. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, którzy po bramce w 11.minucie Kubowicza objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Ambrosiewicz, a bramkę na wagę trzech punktów w końcówce spotkania zdobył Misak.

Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
Kubowicz 11′ – Ambrosiewicz 32′, Misak 84′

Walczące o utrzymanie Jastrzębie urwało punkty liderowi z Niecieczy, który zanotował drugą stratę punktów z rzędu.

GKS 1962 Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Dość niespodziewanie porażki doznał GKS Tychy, który musiał uznać wyższość Chrobrego Głogów. Bramkę na wagę zwycięstwa w 53. minucie zdobył Ilkow-Gołąb.

Chrobry Głogów – GKS Tychy 1:0 (0:0)