Accredito Zagłębie Lubin

W meczu 27. kolejki Zagłębie Lubin zmierzyło się z Piastem Gliwice. Zagłębie bardzo długo prowadziło, ale gol Jakuba Świerczoka odebrał im nadzieję na trzy punkty.

W pierwszej połowie zarówno Zagłębie Lubin jak i Piast Gliwice walczyły o trafienie do siatki. Najpierw w 11. minucie spotkania bliski tego był Tiago Alves, lecz ostatecznie to Dominik Hładun wyszedł z tego starcia zwycięsko. Na bramkę goście musieli poczekać jeszcze niespełna dziesięć minut. W 21. minucie meczu lewym skrzydłem akcję przeprowadził Jakub Świerczok, który zbiegł do środka boiska i precyzyjnie uderzył. Golkiper Zagłębia nie miał szans na obronę tego strzału.

Zagłębie przez długi czas, mimo starań nie potrafiło zbytnio zagrozić bramce rywala. Rozbudziła ich dopiero kolejna próba Świerczoka, który kolejny raz uderzył bardzo groźnie. Mimo, że strzał ten nie zakończył się golem, to skutecznie postraszył Zagłębie, które wzięło się ostro do odrabiania strat. Bramkę wyrównującą wynik spotkania udało im się strzelić w 33. minucie. Sasza Balić dograł piłkę w pole karne, formalnością stał się strzał głową Jewgienija Baszkirowa. Na kolejnego gola Zagłębie nie musiało czekać długo. Już w 36. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Kruk. Wszystko to stało się za sprawą dużego zamieszania w polu karnym Piasta. W odpowiednim miejscu znalazł się Baszkirow, który podał do Kruka, a ten swoim strzałem pokonał bramkarza Piasta – Placha.

W drugiej połowie Zagłębie mogło podwyższyć swoje prowadzenie. W 56. minucie spotkania po groźnym strzale blisko tego był Dejan Drazić. Jego strzał wylądował jednak nad poprzeczką. Szybko odpowiedzieć na to chciał Jakub Świerczok, ale uderzenie napastnika Piasta było równie niecelne jak Drazić’a.

To co nie udało się Świerczokowi na początku drugiej połowy, ziściło się na jej końcu. W ostatnich minutach spotkania (82. minuta) strzelił on drugiego swojego gola w tym meczu. Podawał do niego wprowadzony w 55. minucie na boisko Michał Żyro, a Świerczok strzałem głową doprowadził do remisu 2:2 i zdobycia jednego punktu przez swoją drużynę.

Zarówno Piast Gliwice jak i Zagłębie Lubin będą walczyć o 4. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Bardzo możliwe, że ono również da miejsce w europejskich rozgrywkach, jeśli Puchar Polski zostanie wygrany przez Raków Częstochowa. Aktualnie Piast i Zagłębie znajdują się na kolejno czwartym i piątym miejscu z tą samą liczbą punktów (39).

Zagłębie Lubin vs Piast Gliwice 2:2 (2:1)

0:1 21′ Jakub Świerczok

1:1 33′ Jewgienij Baszkirow

2:1 36′ Kamil Kruk

2:2 82′ Jakub Świerczok

Zagłębie Lubin: Hładun, Chodyna, Kruk, Crnomarković, Balić (78′ Wójcicki), Żubrowski (71′ Łakomy), Baszkirow, Starzyński (78′ Stoch), Szysz (89′ Bartolewski), Drazić (71′ Ratajczyk), Podliński

Piast Gliwice: Plach, Konczkowski, J. Czerwiński, Huk, Holubek, (75′ Jodłowiec), Lipski (90′ Milewski), Sokołowski, Steczyk (46′ Pyrka), Alves (55′ Żyro), Badia (75′ Vida), Świerczok