Fot:sport.de

Robert Gumny zdobył swoją pierwszą bramkę na boiskach Bundesligi jednak jego zespół przegrał bardzo ważne spotkanie z FC Koln 3:2.

Były zawodnik Lecha Poznań na boisku pojawił się w 42. minucie gdy FC Augsburg przegrywał już 3:0. Gumny bramkę kontaktową zdobył w 54. minucie po tym jak z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później przewagę zespołu z Kolonii zmniejszył Ruben Vargas. W kolejnych minutach gospodarze atakowali jednak nie potrafili doprowadzić do wyrównania. W bramce Augsburga całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Andrej Duda, który w przeszłości reprezentował barwy Legii Warszawa.

Zespół Augsburga po 31.kolejce plasuje się na 12.pozycji i ma cztery punkty przewagi nad strefa barażową.