JOSIP SOBIN (nr 13) fot. Karol Makowski polski-sport.com

W odbywającym się w Tel Avivie Final Four FIBA Europe Cup występowała ekipa Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Reprezentant Energa Basket Ligi awansowała do finału, a w nim musiała uznać wyższość gospodarzy.

Pierwsze akcje spotkania należały do ekipy Ironi. Gospodarze prowadzili 9:4. Jednak ostrowianie nie składali broni i potrafili doprowadzić do remisu. W dalszej części Ironi Ness odskoczyła ponownie polskiej ekipie i po pierwszej kwarcie mieli czteropunktową zaliczkę. Po wznowieniu gry ważne trafienia zaliczali Wayne Selden oraz Patrick Miller. W tej kwarcie gospodarze Ironi Ness Ziona uciekała już na dwanaście oczek. Jednak przebudzenie Jamesa Florencea oraz Josipa Sobina sprawiło, że ostrowianie gonili rywali. Po połowie przegrywali 42:35.

W trzeciej kwarcie dał o sobie znać Jakub Garbacz. Dzięki jego kolejnemu trafieniu w końcu był remis. Ostrowianie mogli później liczyć dodatkowo na Chrisa Smitha oraz Marka Ogdena, co dawało prowadzenie nawet dziewięciopunktowe. Po 30 minutach było 65:59 dla zespołu trenera Igora Milicicia. Kolejną część meczu zespół z Izraela rozpoczął od serii 6:0 i tym samym doprowadził do wyrównania. Później wychodzili nawet na prowadzenie, a drużyna Stali Ostrów ciągle miała spore problemy w ofensywie. W końcówce ważnym graczem był Nimrod Levi. Przyjezdni nie byli w stanie tego odrobić i to ekipa Ironi Ness Ziona wygrała 82:74.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – Ironi Ness Ziona 74:82 (22:26, 13:16, 30:17, 9:23)

Arged BMSlam Stal: Garbacz 19, Kell 12, Andersson 12, Smith 11, Florence 9, Ogden 4, Sobin 4, Mokros 3, Green 0

Ironi: Levi 21, Angola 15, Meyinsse 14, Selden 13, Carreira 10, Miller 9, Dunne 0