W ostatnim sobotnim spotkaniu 26. kolejki Fortuny I Ligi Radomiak Radom pokonał Odrę Opole 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów Nascimento. Radomiak awansował na czwartą pozycję i ma jeden mecz mniej niż zespoły, które go wyprzedzają.

Zespół z Opola do Radomia przyjechał z passą sześciu spotkań bez porażki (ostatnia ze Stomilem Olsztyn). Radomiak, który walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej był faworytem tego spotkania i już od samego początku zaatakował i był bliski wyjścia na prowadzenie jednak Angielski z dobrej sytuacji uderzył zbyt lekko i Kuchta nie miał problemów z obroną tego uderzenia. W kolejnych minutach to gospodarze dominowali jednak nie potrafili zamienić sytuacji bramkowych na gola.

W drugiej części spotkania gra nie uległa zmianie i to gospodarze prowadzili grę. W 66. minucie wprowadzony po przerwie Nascimento pokonał Kuchte. W ostatnich minutach Odra mogła doprowadzić do wyrównania jednak sytuację zmarnował Wróbel.