W pierwszym niedzielnym meczu 27. serii PKO Ekstraklasy Warta Poznań wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Jagiellonią Białystok. Obie bramki dla poznaniaków padły w końcówkach obu połów.

Pierwsze fragmenty spotkania zaznaczyły się atakiem pozycyjnym „Warciarzy”, którzy dobrze operowali piłką. Najwięcej zagrożenia pod bramką gości sprawiali sobie jednak sami białostoczanie, którzy popełniali proste błędy na własnym przedpolu.

Pierwszą stuprocentową okazję stworzyli jednak goście, a stało się to w 27. minucie. Z prawej strony centrował w pole karne Makuszewski, a nabiegający Bida uderzył głową nieznacznie obok słupka. W odwecie już 2. minuty później sprzed pola karnego wolejem próbował umieścić piłkę w bramce Kiełb, ale na linii bramkowej Steinborsa wyręczył Prikryl, który nie pozwolił piłce zatrzepotać w siatce.

W 40. minucie piłkę na swojej połowie przechwycił Baku,  dynamiczny rajd lewą stroną sfinalizował dokładnym podaniem do Trałki, a ten strzałem zza pola karnego pokonał Steinborsa.

W 44. minucie Warta mogła po rzucie rożnym prowadzić już 2:0. Niepokryty Ławniczak nie zmieścił jednak strzałem głową piłki przy prawym słupku gości.

Po przerwie Warta oddała inicjatywę przyjezdnym, umiejętnie jednak zagęszczając środek pola i czyhając na kontry. Jedna z nich, po szybkiej akcji Kuzdry zakończonej strzałem mogła dać podwyższenie prowadzenia, lecz wysokie umiejętności zademonstrował białostocki golkiper. W 86. minucie kolejna kontra poznaniaków w wykonaniu Żurawskiego okazała się dla gości zabójcza. Pomocnik poznaniaków rozrzucił futbolówkę na prawe skrzydło, a finalizacją akcji zabłysnął Baku, który dobrą grę udokumentował swoim golem.

Warta nie myśli spasować i nie wiadomo, czy beniaminek ligi nie zakończy sezonu premią europejskich pucharów.

WARTA POZNAŃ – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0 (1:0)

Trałka 80., Baku 86.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Kiełb (75. Jakóbowski) – Trałka, Kupczak – Kuzdra, Czyżycki (82. Żurawski), Baku (87. Sopoćko) – Zreľák (75. Kuzimski).
Jagiellonia Białystok: Steinbors – Přikryl, Augustyn, Tiru, Stephen – Pospisil (46. Kwiecień), Romanczuk – Makuszewski (46. Wdowik), Imaz (88. Bortniczuk), Bida (75. Wrzesiński) – Puljic (75. Mystkowski).