Termalica Bruk-Bet Nieciecza odniosła wysokie zwycięstwo w meczu 27. kolejki piłkarskiej Fortuna I Ligi. Na polu pokonanych przyjezdni z Niepołomic.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 1. minucie spotkania. Zagranie z prawej strony boiska wykorzystał Patryk Czarnowski. Chwilę później piłkę w polu karnym otrzymał Samuel Stefanik, który podwyższył prowadzenie gospodarzy.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła i do przerwy Termalica prowadziła 2:0. Na kolejne trafienia czekaliśmy do drugiej odsłony. W 54. minucie piłkę przejął Czarnowski, po czym odegrał ją do Romana Gergula, który jako trzeci w tym meczu wpisał się na liście strzelców.

Czarnowski do gola i asysty mógł dorzucić kolejne trafienie. W 75. minucie uderzył jednak tylko w boczną siatkę. Mimo to, Termalica zdołała podwyższyć prowadzenie. W 78. minucie bramkę ustalającą końcowy rezultat zdobył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzający z bliskiej odległości, Piotr Wlazło.

Oprócz większej ilości goli, gospodarze przeważali także w pozostałych statystykach. Termalica miała aż 70 procent posiadania piłki. Puszcza Niepołomice nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę, zaś pięciokrotnie tej sztuki dokonali gracze miejscowych.

Obecnie Termalica prowadzi w tabeli z dorobkiem 54 pkt, lecz zdołała rozegrać jedynie 24 mecze, co daje jej ogromne pole komfortu przed rundami zamykającymi sezon. Puszcza jest 11.

Fortuna I Liga – 27. kolejka; 28.04.2021                                                        Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:0 Puszcza Niepołomice                                             Czarnowski 1′, Stefanik 4′, Gergula 54′, Wlazło 75′