W meczu 27. kolejki Fortuny I Ligi mogliśmy zobaczyć derby województwa śląskiego. GKS Jastrzębie podjęło GKS Tychy. O losach spotkania zdecydował jeden gol – górą goście !

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Zarówno jeden jak i drugi zespół tworzył sobie okazję bramkowe. Dokładniej jednak robili to Tyszanie. W 17. minucie mieli szansę objąć prowadzenie. To się nie udało, Bartosz Biela uderzył, ale niecelnie. Zaskoczyć bramkarza Jastrzębia próbował też Łukasz Moneta, ale to również się nie udało. Gospodarze skupiali się przede wszystkim na wrzutkach, które nie przynosiły im za wielu korzyści.

W końcu szczęście uśmiechnęło się dla GKS Tychy i to oni w 41. minucie spotkania strzelili gola. Kamil Szymura po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Grzeszczyka wyskoczył do piłki i wpakował ją głową do bramki. Obrońcy Jastrzębia przy tej akcji nie zachowali się odpowiednio.

W drugiej połowie po zmianach u gospodarzy ich gra zaczęła wyglądać lepiej w ofensywie. Nie było to jednak na tyle by strzelić gola. Groźne uderzenie na bramkę oddał Farid Ali, ale to nie zdziwiło Adriana Odyjewskiego, który był na posterunku w bramce Tyszan.

Goście również naciskali i próbowali zdobyć drugą bramkę. Łukasz Grzeszczyk uderzył z rzutu wolnego i niewiele zabrakło, żeby piłka wpadła do bramki. Zatrzymała się jednak ona na słupku. Do końca meczu obie drużyny nie poddawały się i próbowały okrasić jeszcze te derby golami. Niestety z powodu braku skuteczności to się nie udało.

GKS Tychy po tej wygranej zajmują drugą pozycję w tabeli, która premiuje ich aktualnie do awansu do Ekstraklasy. Jastrzębianie natomiast bez zmian znajdują się na przedostatniej pozycji.

GKS Jastrzębie vs GKS Tychy 0:1 

0:1 41′ Kamil Szymura

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek, Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski (83′ Daniel Rumin), Lukas Bielak, Farid Ali, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (46′ Daniel Feruga), Kamil Jadach (83′ Jakub Niewiadomski), Daniel Szczepan

GKS Tychy: Adrian Odyjewski, Dominik Połap, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura, Bartosz Szeliga, Oskar Paprzycki, Łukasz Norkowski (76′ Jakub Piątek), Bartosz Biel (65′ Kacper Piątek), Łukasz Grzeszczyk (84′ Wiktor Żytek), Łukasz Moneta (64′ Sebastian Steblecki), Szymon Lewicki (77′ Dawid Kasprzyk)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!