Dziś w Berlinie w kameralnym gronie przez covid-19 odbyło się losowanie grup pierwszej części przyszłorocznych Euro Basketu. Nasi kadrowicze zagrają pierwsze mecze w Pradze w ramach grupy D

 

Tak jak podczas poprzednich edycji mistrzostw Europy, EuroBasket 2022 rozegrany zostanie w czterech krajach. Gospodarzami tym razem będą: Czechy, Gruzja, Niemcy i Włochy. Już wcześniej wiedzieliśmy, że reprezentacja Polski zagra w grupie z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi wybrali Biało-Czerwonych jako swój “kraj partnerski”. To oznacza, że mecze fazy grupowej odbędą się w Pradze, natomiast w przypadku awansu Biało-Czerwoni zagrają później w Berlinie.

W wyniku czwartkowego losowania kadra trenera Mike’a Taylora poznała kolejnych rywali w fazie grupowej. Polacy w grupie D zagrają z: Czechami, Serbią, Finlandią, Izraelem i Holandią.

Gdy oglądałem losowanie EuroBasketu 2022, to zrozumiałem jak wielki może być to turniej. Myślę, że każda grupa jest trudna – przez to cała impreza będzie wyjątkowa. Już wcześniej wiedzieliśmy, że zagramy w Pradze, a teraz poznaliśmy skład całej grupy. Znamy wszystkie drużyny bardzo dobrze, graliśmy przeciwko nim. Już nie możemy doczekać się początku rywalizacji. Nasze przygotowania ruszają właściwie w tym momencie. Na EuroBaskecie czekają na nas duże wyzwania, ale jestem przekonany, że sprostamy im tak jak zawsze – powiedział Mike Taylor, trener reprezentacji Polski.

 

GRUPA A (Tbilisi)

Gruzja, Turcja, Hiszpania, Rosja, Belgia, Bułgaria

GRUPA B (Kolonia)

Niemcy, Litwa, Francja, Słowenia, Węgry, Bośnia i Hercegowina

GRUPA C (Mediolan)

Włochy, Estonia, Grecja, Chorwacja, Ukraina, Wielka Brytania

GRUPA D (Praga)

Czechy, POLSKA, Serbia, Finlandia, Izrael, Holandia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!