Charyzmatyczny trener żeńskiej ekipy Energa MKS Kalisz , Jacek Pasińsk swoją pracę będzie kontynuował w tym samym klubie. Zapowiada się zatem trzeci pełny sezon tego szkoleniowca w Kaliszu. To pierwsza informacja kadrowa z wielkopolskiego jedynaka w TAURON Lidze.

Trener Pasiński urodził się w Łodzi. W pracy z zespołem łączy elementy wypracowanego przez lata warsztatu szkoleniowego z własnym doświadczeniem boiskowym. W latach 90-tych i na początku dwutysięcznych był środkowym bloku w Skrze Bełchatów oraz reprezentacji Polski.

Karierę trenerską rozpoczął w 2004 roku w Starcie Łódź, później w latach 2006-2009 wprowadził Budowlanych Łódź z poziomu II ligi aż do ekstraklasy. W kolejnych sezonach pracował w Jedynce Aleksandrów Łódzki, Sparcie Warszawa, ponownie w Budowlanych i w PTPS-ie Piła. W Energa MKS-ie Kalisz pracuje od grudnia 2018 roku. Pod jego wodzą jako beniaminek TAURON Ligi kaliski zespół zajął 7 miejsce, kolejny sezon kończąc dwa miejsca niżej. W fazie zasadniczej TAURON Ligi sezonu 2020/21 Energa MKS wygrał 10 spotkań. Zawirowania związane z epidemią COVID-19 były trudne dla każdego z zespołów, ale kaliszankom udało się zaliczyć m.in. pierwsze, historyczne zwycięstwa. Po raz pierwszy w historii pokonały ŁKS Commercecon, DPD Legionovię IŁCapital Legionowo (w meczu wyjazdowym), a także Budowlanych Łódź i Developres SkyRes Rzeszów. Co więcej, późniejsze wicemistrzynie Polski pierwszej porażki w fazie zasadniczej doznały właśnie 23 grudnia w Kaliszu. Trener Pasiński jest także w sztabie reprezentacji Polski na sezon 2021/22.

31 punktów zdobytych w 22 kolejkach dało Energa MKS-owi pierwszy po powrocie do TAURON Ligi awans do play-offów. Tam, mimo bardzo dobrego meczu w Rzeszowie, gdzie kaliski zespół był bardzo blisko wyjścia na prowadzenie 2-0 odpadł w ćwierćfinałowej serii z późniejszymi wicemistrzyniami Polski. W dwumeczu o 7 miejsce z kolei pokonał wyżej sklasyfikowany po fazie zasadniczej zespół DPD IŁCapital Legionovii Legionowo 3-0 i 3-2. Tym samym trudny sezon naznaczony pandemią kończąc na 7 miejscu, jako najwyżej sklasyfikowana drużyna, w której składzie występowały wyłącznie rodzime zawodniczki.

Uważnie śledźcie stronę oraz social media Energa MKS-u Kalisz. Już niedługo kolejne informacje odnośnie drużyny na sezon 2021/2022.

Źródło: Biuro prasowe MKS Kalisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!