foto: cev.eu

Polska rozgrywająca Joanna Wołosz reprezentująca od 2017 roku barwy włoskiego Imoco Voley Conegliano wraz ze swoim zespołem wygrała Ligę Mistrzyń. Jej drużyna potrzebowała 5. setów, by udowodnić wyższość nad mistrzyniami Turcji  VakifBankiem Stanbuł.

Włoskie siatkarki w dzisiejszym finale pokonały utytułowany turecki zespół VakifBank Stambuł 3:2. Spotkanie było od początku bardzo wyrównane, inicjatywa należała jednak do Turczynek które obejmowały prowadzenie w setach, mając także zapas po trzech partiach. Wyglądało na to, że są na najlepszej drodze do wygrania najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek.

Włoska drużyna zdołała doprowadzić do tie-breaka, który najpierw układał się po myśli siatkarek ze Stambułu. Zawodniczki Imoco Volley dorównały jednak kroku rywalkom, a przy stanie 10:10 w polu zagrywki stanęła Joanna Wołosz, która znakomitą postawę na rozegraniu poparła trudnym serwisem. Po kilku piłkach jej drużyna prowadziła już 14:10 i mając piłki meczowe zwycięstwa nie oddała do końca.

Serdecznie gratulujemy tego wielkiego triumfu rozgrywającej reprezentacji Polski !

IMOCO VOLLEY CONEGLIANO – VAKIFBANK STAMBUŁ 3:2 (22:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:12)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!