LUK Politechnika Lublin wygrała 5-cio setowy bój w Bielsku-Białej z BBTS i promocję do PlusLigi ma już na wyciągnięcie ręki. Sprawa awansu może się rozstrzygnąć na jej korzyść już 6 maja przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie.

Po trzysetowej porażce w Lublinie bielszczanie wyżej zawiesili poprzeczkę swoim rywalom. W Hali pod Dębowcem wygrali dwa pierwsze sety, przy czym druga odsłona kończyła się rywalizacją na przewagi i choć miejscowi dużo wcześniej mogli postawić stempel na tym secie, sfinalizowany on został rezultatem 30:28. Począwszy od trzeciego seta gospodarze zaczęli odczuwać już trudy spotkania. Tempo akcji lublinian raz po raz zaskakiwało siatkarzy z Bielska-Białej i goście nie mieli oni problemu z wygraniem trzeciego seta, a także kolejnego.

W tie-breaku też lepiej radzili sobie akademicy, którzy narzucili rywalom przebieg seta. Objęli trzypunktowe prowadzenie (2:5), które utrzymali do zmiany stron (5:8). „Górale” zerwali się jeszcze do walki, przybliżając się do rywali na 2. punkty (8:10), jednak potem przyjezdni znów odskoczyli wypracowując sobie trzy piłki meczowe (11:14), a wykorzystali tą ostatnią.

LUK Politechnika po zwycięstwie 3:2 w Bielsku-Białej w serii do trzech zwycięstw podwyższa stan rywalizacji do 2-0.

BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika Lublin 2:3 (25:22, 30:28, 15:25, 20:25, 13:15)

MVP: Jakub Ziobrowski

BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Cedzyński, Krikun, Makowski, Siek, Jaglarski, Gryc, Hunek, Kapelus, Czetowicz, Oniszk.

LUK Politechnika: Pająk, Rusin, Romać, Sobala, Stajer, Mehić, Majstorović, Wachnik, Ziobrowski, Szaniawski, Kamil Durski, Cabaj.