W meczu 25. kolejki Fortuny I Ligi GKS Jastrzębie podjęło Miedź Legnicę. Jastrzębianie przegrali 1:2. Na uwagę może zasługiwać fakt, że trener Miedzi Legnicy w przeszłości trenował również GKS Jastrzębie.

Pierwsza połowa zaczęła się od dominacji Jastrzębian. Gospodarze już w 5. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą słabej postawy obrony Miedzi. Daniel Rumin bez problemu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał Pawła Lenarcika. W 25. minucie spotkania do remisu doprowadził Joan Roman, który już wcześniej miał dogodną sytuację do strzelenia gola. Przegrał jednak pojedynek z Drazikiem. Drugiej szansy na pokonanie golkipera Jastrzębia już nie zmarnował.

Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy gry szansę mieli gospodarze. Rumin zamiast do bramki trafił główką w słupek, a na dodatek sędzia odgwizdał jego faul.

W drugiej połowie to Miedź miała o wiele więcej szans strzeleckich. Najpierw Kamil Zapolnik strzelił prosto w ręce bramkarza, a potem Paweł Tupaj uderzył wysoko nad bramką. Jedną z sytuacji zmarnował również Joan Roman. Miedź do wygranej doprowadziła dopiero w 80. minucie, dzięki akcji po lewym skrzydle. Piłka została dostarczona do Pawła Zielińskiego, który popisał się skutecznym uderzeniem.

Miedź Legnica po wygranej zajmuję ósme miejsce w tabeli Fortuny I Ligi z 40. punktami. Natomiast GKS Jastrzębie jest niedaleko strefy spadkowej na szesnastej pozycji z dorobkiem 24. oczek.

GKS Jastrzębie vs Miedź Legnica 1:2 (1:1)

5′ 1:0 Daniel Rumin

25′ 1:1 Joan Roman

80′ 1:2 Paweł Zieliński

GKS Jastrzębie: Drazik, Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski (83′ Słodowy), Zejdler (83′ Bojdys), Ali, Mróz, Feruga (59′ Apolinarski), Jadach (76′ Szczęch), Rumin.

Miedź Legnica: Lenarcik, Zieliński, Biernat, Pinillos, Mijusković, Tupaj, Matuszek, Roman (72′ Garuch), Tront, Drzazga (87′ Makuch), Zapolnik (72′ Bednarski).