W meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze podjął Jagiellonię. Starcie skończyło się zwycięsko dla gospodarzy meczu, którzy wygrali 3:1!

Cała pierwsza połowa przebiegała pod znakiem celnych strzałów. Jagiellonia szybko wyszła na prowadzenie. Po 15. minutach spotkania z gola cieszył się Jakov Puljić, po dobrej, indywidualnej akcji Bartosza Kwietnia, która zakończyła się trafieniem. Nie minęło wiele czasu, a wynik spotkania wyrównał Jesus Himenez. Piłkarz Górnika Zabrze po podaniu Alasany Manneh wykończył akcję pięknym strzałem.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej akcji Jagielloni. Niewiele brakowało i to ona ponownie wyszłaby na prowadzenie. Strzał Puljica zatrzymał się jednak na słupku. Chwilę później dużo większą skuteczność pokazali piłkarze Górnika. W 63. minucie  Augustyn zagrał ręką w polu karnym gospodarzy, po czym Górnik dostał okazję na wyjście na prowadzenie w postaci rzutu karnego. Strzał Jimeneza okazał się skuteczny. Hiszpan parę minut później znów popisał się dobrym zachowaniem. W 71. minucie podał do Alexa Sobczyka, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. To pogrążyło już Jagiellonię.

Dzięki zwycięstwu Górnik Zabrze znajduję się teraz przed Jagiellonią Białystok. Zarówno Zabrzanie jak i Białostoczanie mają już zapewnione granie w Ekstraklasie w kolejnym sezonie.

Górnik Zabrze vs Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

15′ 0:1 Jakov Pulijć

29′ 1:1 Jesus Jimenez

63′ 1:2 Jesus Jimenez

71′ 1:3 Alex Sobczak

Górnik Zabrze: Martin Chudy, Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Giannis Massouras (73′ Roman Prochazka), Norbert Wojtuszek, Alasana Manneh, Bartosz Nowak, Erik Janza, Jesus Jimenez, Alex Sobczyk (73′ Richmond Boakye).

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński, Bogdan Tiru (77′ Maciej Twarowski), Błażej Augustyn, Miroslaw Mazur, Bartłomiej Wdowik (77′ Kris Twardek), Tomas Prikryl, Bartosz Kwiecień (64′ Ariel Borysiuk), Taras Romanczuk (57′ Martin Pospisil), Jesus Imaz, Bartosz Bida (77′ Konrad Wrzesiński), Jakov Puljic.