foto: Maciej Gilewski

STATSCORE Futsal Ekstraklasa wkracza w decydującą fazę. Na trzy kolejki przed końcem możemy poznać w niej kolejnego spadkowicza, którym, jeśli nie dojdzie do cudu, zostanie AZS UŚ Katowice.

Po przegranym spotkaniu Akademików ze Śląska z Fit-Morning Gredarem Brzeg, ich szanse na utrzymanie spadły niemalże do zera. Co więcej ich los wciąż zależy m.in. od brzeżan, którzy również cały czas znajdują się pod kreską.

Gracze z Opolszczyzny uciec ze strefy spadkową mogą już jednak w sobotę, jeśli pokonają Dreman Opole Komprachcice w spotkaniu derbowym. Taki obrót spraw pozbawiłby katowiczan szans na utrzymanie, ale Dreman z pewnością postara się je nieco przedłużyć. Jego wygrana sprawiłaby bowiem, że nie tylko zagwarantowałby sobie już pewny ligowy byt, ale i przy okazji odegrałby się na lokalnym rywalu.

Konkretnie zrobić to może Jarosław Patałuch, były trener brzeżan, który pracę stracił właśnie po ostatnich przegranych dla niego derbach. Czy szkoleniowiec odegra się na byłym klubie i poprowadzi Dreman do kolejnego derbowego zwycięstwa? Początek tego spotkania już w sobotę o godzinie 12.00 w nSport+ oraz na canalplus.com.

Innym z warunków do utrzymania katowiczan jest zwycięstwo Constractu Lubawa z AZS-em UW DARKOMP Wilanów. Aktualni wicemistrzowie Polski nie powinni mieć problemów z pokonaniem graczy ze stolicy, choć ci, podobnie jak AZS UŚ, również walczą o utrzymanie, więc kalkulować z pewnością nie będą.

Trzecim i ostatnim warunkiem jest zwycięstwo samych Akademików z GI Malepszy Futsal Leszno. Zdecydowanym faworytem będą gracze z Wielkopolski. Zawodnicy Tomasza Trzandla zremisowali niedawno z Piastem Gliwice, który walczy o wicemistrzostwo Polski, więc, do Katowic z pewnością udadzą się po kolejny komplet punktów, co jednocześnie pozbawiłoby AZS już jakichkolwiek szans na utrzymanie. Czy tak się jednak stanie?
Poza tym Clearex Chorzów podejmie Team Lębork, który dzień później odrobi ligowe zaległości w starciu z Piastem Gliwice. Inny klub z Gliwic, P.A. Nova zmierzy się z kolei z Red Devils Chojnice, zaś weekend zakończy spotkanie FC Reiter Toruń z koronowanymi już mistrzami Polski, Rekordem Bielsko-Biała.

Komplet spotkań 31. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Dreman Opole Komprachcice – Fit-Morning Gredar Brzeg, sobota, godz. 12.00 (nSport+)

Constract Lubawa – AZS UW DARKOMP Wilanów, sobota, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

Clearex Chorzów – Team Lębork, sobota, godz. 17.00 (TVCOM.pl)
P.A. Nova Gliwice – Red Devils Chojnice, sobota, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

AZS UŚ Katowice – GI Malepszy Futsal Leszno, sobota, godz. 20.00 (TVCOM.pl)

Piast Gliwice – Team Lębork, niedziela, godz. 14.00 (TVCOM.pl)
FC Reiter Toruń – Rekord Bielsko-Biała, niedziela, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

Źródło: STATSCORE Futsal Ekstraklasa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!