Lider Fortuna I Ligi nie sprostał w 29. serii dobrze grającej ostatnio Miedzi Legnica. Bruk-Bet Termalica przegrała na swoim stadionie w Niecieczy 0-2, jednak wciąż zachowuje status lidera i głównego pretendenta do awansu.

Na tygodniu piłkarzom spod Tarnowa w meczu zaległym udało się zaaplikować kieleckiej Koronie aż pół tuzina goli, lecz wiadomo było, że kolejny rywal prezentuje znacząco wyższą formę.

W pierwszych kilkunastu minutach optycznie korzystniej wyglądali gospodarze, ale ich starania skupiały się na centrach w pole karne. Przy uważnie grającej obronie gości nie stanowiły one jednak wielkiego zagrożenia. Piłkarze gości szybko zorientowali się, że przeciwnik nie tak straszny i poczynali sobie coraz śmielej. W 35. minucie Bednarskki znalazł się w pozycji sam na sam z Loską i okazji nie zmarnował, dając Miedzi prowadzenie.

Po przerwie musieli zaryzykować niecieczanie, którzy częściej przebywali pod polem karnym Miedzi. W 56. minucie Grabowski strzelił z dystansu, lecz trafił w poprzeczkę. W dalszej fazie gry zawodnicy Bruk-Bet wrzutkami próbowali szukać w polu karnym partnerów, ale legniczanie spisywali się bez zarzutu. Ekipa z Dolnego Śląska nie zamierzała się tylko bronić. „Słonie” nie potrafiły znaleźć drogi do bramki, a dodatkowo w 83. minucie nadziały się na zabójczą kontrę. W pole karne wpadł Roman, przymierzył w długi róg i Loska ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Do końca meczu starania graczy z Niecieczy o strzelenie gola kończyły się na dobrej grze defensywy i pewnym w legnickiej bramce Lenarciku.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Miedź Legnica 0:2 (0:1)

Bednarski 35., Roman 83.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grzybek, Putiwcew, Biedrzycki (78. Bezpalec), Grabowski (65. Wasielewski), Wlazło, Żyra (65. Bonecki), Gergel (78. Kalisz), Radwański, Stefanik (78. Hubinek), Śpiewak.

Miedź Legnica: Lenarcik – Zieliński, Biernat, Mijusković, Pinillos, Matuszek, Tront (73. Garuch), Lehaire (82. Makuch), Tupaj, Drzazga (54. Roman), Bednarski (82. Zapolnik).