W 22. kolejce PGNiG Superligi (M) Sandra SPA Pogoń Szczecin po meczu walki pokonała Energę MKS Kalisz 27:24. Ten wynik sprawia, że walka o 5. lokatę w kraju nabiera większych rumieńców.

Wynik w Szczecinie otworzył Paweł Krupa, ale już w kolejnej akcji dynamicznie w twardo stojącą obronę Pogoni wszedł Marek Szpera wyrównując wynik. Chwilę później karnego wykonywanego przez Piotra Rybskiego obronił Mikołaj Krekora. W kolejnych minutach gospodarze poprawili skuteczność i wyszli na prowadzenie 5-3. W kolejnych akcjach trafili Kamil Adamski z rzutu karnego i Stanisław Makowiejew, ale Portowcy skutecznie bronili się przed ofensywą kaliszan za sprawą m.in. Łukasza Gieraka. Między 19. a 25. minutą goście mieli dobry fragment gry, kiedy Pogoń nie mogła zdobyć bramki, a po stronie rywali  trafiali Kacper Adamski, Mateusz Góralski i Stanisław Makowiejew. Czas dla trenera gospodarzy w połączeniu z karą dla Mateusza Góralskiego pozwolił im utrzymać przewagę 14:10 do przerwy.

Drugą połowę również od trafienia zaczęła Pogoń. Ze strony przyjezdnych w ofensywie mocno nad poprawą wyniku pracowali Kacper Adamski (najlepszy strzelec meczu z 7 bramkami), Marek Szpera, Stanisław Makowiejew i Robert Kamyszek. Jeszcze bardziej niż z przodu, cała ekipa z Kalisza pracowała razem w obronie, a dobre interwencje dokładał Mikołaj Krekora. Debiut w PGNiG Superlidze w drugiej części meczu zaliczył wypożyczony do kaliskiego klubu na ostatni miesiąc sezonu lewoskrzydłowy Szymon Famulski. Sprawę nieudanej gonitwy przyjezdnych za wygraną dodatkowo skomplikowała czerwona kartka z gradacji dla Marka Szpery i kontuzja ważnego obrońcy Misiejuka, chociaż początkowo po zejściu tego szczypiornisty goście zaliczyli serię 4 bramek z tylko jednym trafieniem odpowiedzi ze strony gospodarzy. W końcówce różnica zmniejszyła się do 3. bramek, ale Pogoń potrafiła utrzymać prowadzenie do końca.
Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:24 Energa MKS Kalisz
Sandra SPA Pogoń Szczecin: Gawryś, Andrysiak – Gierak 7, Krupa 6, Krysiak 6, Fedeńczak 4, Bosy 2, Wąsowski 1, Biernacki 1, Matuszak, Rybski
Kary dwuminutowe: 3
Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Adamski Kacper 7, Szpera 5, Kamyszek 3, Makowiejew 3, Adamski Kamil 3, Góralski 2, Kus 1, Drej, Famulski, Misiejuk, K. Pilitowski
Kary dwuminutowe: 8Źródło: Biuro prasowe Energa MKS Kalisz