Piłka nożna

Włoskie Napoli podejmowało w meczu 36. kolejki Serie A drużynę Udinese Calcio. Bramkę dla gospodarzy zanotował Piotr Zieliński.

Polak otworzył wynik spotkania trafiając w 28. minucie. Piłkę po dograniu ze środka pola zgrał sprzed linii pola karnego w stronę Zielińskiego Osimhen, któremu Polak odegrał piłkę głową. Nigeryjczyk wpadł w pole karne, po czym jego strzał obronił golkiper przyjezdnych. Sytuację zakończył dobijający w tej sytuacji reprezentant Polski.

Kilkadziesiąt sekund bramkę po podaniu Polaka zdobył uderzający sprzed szesnastki, Fabian Ruiz.

Co prawda jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową dla Udinese zdołał zdobyć uderzający po ziemi Okaka, lecz w drugiej odsłonie miejscowi potwierdzili swoją dominację. W 56. minucie błąd w zgraniu defensywy przyjezdnych wykorzystał Lozano, który trafił na 3:1. Po upływie dziesięciu minut bliskim podwyższenia prowadzenia był główkujący po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Manolas. Piłkę zdołał dotknąć Musso, ale nie udało mu się jej utrzymać, więc skorzystał na tym dobijający Di Lorenzo.

W doliczonym czasie gry bramkę ustalającą wynik zwycięstwa na 5:1 zanotował uderzający sprzed pola karnego, Insigne. Do zakończenia rozgrywek pozostało dwie kolejki.

Serie A – 36. kolejka                                                                                           SSC Napoli 4:1 Udinese Calcio