W zaległym meczu 24. kolejki Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała 1:0 Radomiak Radom. Tym samym przybliżyła się do awansu do Ekstraklasy. Nad GKS Tychy w tabeli ma już sześć punktów przewagi.

To nie był mecz z tych, które obfitowały w wiele goli. W pierwszej połowie to zdecydowanie gospodarze – Radomiak Radom stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Stwarzanie jednak nie przełożyło się na gole. To wykorzystali piłkarze z Niecieczy, a konkretniej najlepszy strzelec Fortuny I Ligi. W 33. minucie spotkania Roman Gergel umieścił piłkę w bramce po sprytnym i skutecznym strzale przy słupku.

Radomiak nawet po stracie gola nie poddał się i nadal groźnie atakował w drugiej połowie meczu. Wszystkie celne strzały jednak były bronione przez dobrze dysponowanego bramkarza Niecieczy – Tomasza Loskę. Bramkarzowi pomagał też chociażby Mateusz Grzybek, który wybił piłkę z linii bramkowej chroniąc gości przed stratą gola. Mimo, że Radomiak próbował piłki w siatce Niecieczy umieścić nie potrafił. Zdecydowała o tym szczególnie dobra dyspozycja Loski oraz spora nieskuteczność Radomiaka.

Do końca Fortuny I Ligi pozostało jeszcze pięć kolejek. Bruk-Bet Nieciecza po tym spotkaniu ma sześciopunktową przewagę nad GKS Tychy i jest bliski dołączenia od przyszłego sezonu do Ekstraklasy. Przewaga może zostać jeszcze zwiększona biorąc pod uwagę zaległą kolejkę z Chrobry Głogów. Radomiak Radom pozostaje na trzecim miejscu w tabeli, choć nadal nie jest bez szans na awans. W tej chwili ma taką samą ilość punktów co drugie GKS Tychy.

Radomiak Radom vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1

0:1 33′ Roman Gergel

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski, Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki (88′ Patryk Mikita), Dawid Abramowicz, Michał Kaput (74′ Dominik Sokół), Meik Karwot (84′ Filipe Nascimento), Leandro, Damian Gąska, Miłosz Kozak (84′ Amancio Fortes), Mateusz Radecki

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska, Mateusz Grzybek, Artem Putiwcew, Wiktor Biedrzycki, Marcin Grabowski, Michal Hubinek, Paweł Żyra (46′ Michal Bezpalec), Roman Gergel (83′ Martin Zeman), Adam Radwański (83′ Vlastimir Jovanović), Samuel Stefanik (64′ Sebastian Bonecki), Kacper Śpiewak (71′ Marcin Wasielewski)