W pierwszym niedzielnym meczu 30. serii Fortuna I Ligi Widzew zremisował w Łodzi z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1. Punkt zdobyty na wyjeździe po raz kolejny przybliża graczy spod Tarnowa do ekstraklasy.

Początek należał do Widzewa. Niesieni dopingiem kibiców gospodarze sprawiali lepsze wrażenie. W 12. minucie po zagraniu Tanżyny w pole karne piłka odbiła się od Wlazły, dopadł ją  Hanousek i ta znalazła się w bramce Niecieczy. Wydawało się, że gol padł z pozycji spalonej, niemniej weryfikacja VAR wykazała prawidłową akcję i łodzianie objęli prowadzenie.

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki byli bliscy skutecznej odpowiedzi 4 minuty później. Centra w pole karne sfinalizowana została strzałem głową Wlazłego, lecz piłka trafiła w słupek.

W 24. minucie strzał z dystansu zaproponował z narożnika pola karnego Wasielewski, lecz nieznacznie chybił i wciąż utrzymywało się prowadzenie Widzewa. Później wzmagał się atak pozycyjny gości, ale po kontrze podwyższyć prowadzenie mogli łodzianie. W 38. minucie soczyście z dystansu przymierzył Hanousek, sprawdzając formę kapitalnie interweniującego Loski.

Po zmianie stron przyjezdni kontynuowali ofensywę. W 58. minucie do centry Wróblewskiego doszedł Radwański, zaskakując strzałem z pierwszej piłki Wrąbla i w Łodzi było 1:1.

Kolejna rywalizacji między Radwańskim a Wrąblem nastąpiła już 7 minut później. Tym razem po uderzeniu z dystansu górą był golkiper z Łodzi, odbijając piłkę. Ostatni kwadrans meczu mógł przysporzyć „Słoniom” sporo kłopotów. Po zagraniu Ameyawa w pole karne skiksował Tomczyk i zagrożenie chwilowo minęło. Jeszcze groźniej było w niecieckim polu karnym w 83. minucie. Hanousek zagrał do Robaka a ten był o krok od strzelenia gola, na przeszkodzie łódzkiemu weteranowi znów stanął znakomity Loska. W doliczonym czasie gry łodzianie zmarnowali kolejną sytuację – w świetnej pozycji do bramki nie trafił Czubak.

W Łodzi częściej przy piłce byli gracze z Niecieczy, ale z sytuacji podbramkowych – zwłaszcza w drugiej części – zwycięstwo powinno stać się udziałem Widzewa. z remisu bardziej zadowoleni są goście, natomiast łodzianom strefa barażowa ucieka coraz bardziej.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Hanousek 12. – Radwański 58.

Widzew Łódź: Wrąbel – Stępiński (81. Kosakiewicz), Tanżyna, Nowak, Becht (90. Czubak) – Hanousek, Mucha (81. Caique) – Kun (70. Samiec-Talar), Ameyaw, Michalski – Tomczyk (80. Robak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Wasielewski (46. Grzybek), Biedrzycki, Wlazło, Grabowski – Hubinek, Bonecki (46. Stefanik), Bezpalec – Radwański – Gergel, Śpiewak (46. Zeman).