Za nami ostatni etap kolarskiego wyścigu Tour de Hongrie. Na premiach lotnych w czołówce finiszował Polak, Mateusz Grabis.

Niedzielna rywalizacja liczyła 92 kilometry i miała płaski charakter. Zmagania toczyły się na rundach w Budapeszcie.

Do ucieczek załapali się Mateusz Grabis z Voster ATS Team oraz Piotr Brożyna z Mazowsze Serce Polski Team. Grabisowi udało się zająć 2. miejsce na pierwszej i drugiej lotnej premii. Na trzeciej zajął natomiast 3. miejsce.

Ostatecznie ucieczka została złapana na niespełna 10 kilometrów przed metą. O zwycięstwie przesądził sprinterski finisz, podczas którego najlepiej spisał się Belg Eward Theuns Trek – Segafredo, którego czas wyniósł 1 godzinę, 55 minut i 46 sekund.

Zwycięzcą wyścigu został natomiast Damien Howson z Australii. W najlepszej dziesiątce znalazł się Paweł Cieślik (Voster ATS). Triumfatorem klasyfikacji górskiej Polak, Maciej Paterski.