W ostatniej, 34. kolejce rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował ze Stalą Mielec 1:1. Ten remis daje satysfakcję obu ekipom – wrocławianie zagrają w europejskich pucharach, natomiast mielczanie pozostają w ekstraklasie, chociaż ich los ważył się bardzo długo.

Mecz we Wrocławiu był postrzegany jako najciekawsza potyczka ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. Zarówno Śląsk jak i Stal mieli swoje niebagatelne cele. Zaczęło się optymistycznie dla gospodarzy, którzy w 7. minucie prowadzili. Po akcji lewą stroną, centrę wybił przed pole karne mielecki obrońca, a nadbiegający Mączyński kropnął z woleja z 20. metra i strzelił bramkę rzadkiej urody.

Potem częściej przy piłce byli wrocławianie, jednak nie mający w tym momencie komfortu mielczanie też nie zasypiali gruszek w popiele szukając swoich okazji. Niemniej dopiero przed samą przerwą doczekali się świetnej okazji. Po rzucie rożnym pierwszy pod bramką zameldował się  Kolev, ale z kilku metrów głową przestrzelił.

Po przerwie goście grali jeszcze aktywniej, dążąc za wszelką cenę do wyrównania. Strzał z dystansu Dadoka pofrunął nad bramką, jednak przy dwóch kolejnych wgraniach w pole karne mielczanie byli już bardzo blisko wyrównania. W 63. minucie Mak nie dał rady z niewielkiej odległości pokonać Szromnika, zaś minutę później Domański główkował w poprzeczkę.

Do końca spotkania Stal nie zamierzająca oczekiwać rezultatu korespondencyjnej rywalizacji Podbeskidzia w Warszawie, dalej z werwą nacierała swoich rywali. W doliczonym czasie gry nastąpiło rozstrzygnięcie. Najpierw szansę podwyższenia wyniku miał Pich nie trafiając jednak w bramkę. W kolejnej akcji Stali dane było jednak sprolongować ligowy byt bez oglądania się na innych. Mak wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę, nagrywając dokładnie do Jankowskiego, a ten doprowadził do wyrównania.

Stal zwieńczyła dzieło, natomiast po końcowym gwizdku okazało się, że wyniki innych spotkań były też korzystne dla Śląska.

Po porażkach Piasta i Lechii, wrocławianom ten remis wystarczył do zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach.

Śląsk Wrocław – Stal Mielec 1:1 (1:0)

Mączyński 7. – Jankowski 90. (+3)

Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Puerto, Tamas – Janasik (52. Poprawa), Lewkot, Mączyński, Stiglec – Sobota, Expósito (87. Piasecki), Pich.

Stal Mielec: Strączek – Dadok, de Amo, Čorbadžijski (85. Prokić), Flis, Getinger – Tomasiewicz, Matras (46. Forsell), Domański (82. Jankowski) – Kolev (90+5. Żyro), Zjawiński (46. Mateusz Mak).