W ostatniej kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy pewna mistrzostwa Legia mierzyła się u siebie z pewnym spadku Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górą gospodarze, którzy wygrali po bramce strzelonej w pierwszej połowie.

Legia gola otwierającego wynik spotkania zdobyła w 24. minucie. W pole karne dogrywał Juranović, zaś piłkę w siatce umieścił główkujący Lopes. W 36. minucie bliskim podwyższenia wyniku był Kapustka. Legionista uderzał z dystansu, lecz piłka po jego kropnięciu trafiła w poprzeczkę.

Na drugą połowę na placu gry miejsce Artura Boruca zajął Radosław Cierzniak, który między słupkami Wojskowych pojawił się po raz ostatni. 38-latek zachował czujność w 76. minucie, kiedy to strzał sprzed szesnastki oddawał Martins. Chwilę później skuteczną interwencję zanotował Pesković. Piłkę na prawej stronie pola karnego otrzymał Wszołek. Ten przełożył ją na lewą nogę, po czym oddał strzał, który obronił wspomniany wcześniej golkiper gości.

Świętowanie mistrzostwa przez kibiców Legii, którzy mogli pojawić się na trybunach rozpoczęło się przed końcowym gwizdkiem, co skutkowało chwilowym przerwaniem gry. Ostatecznie sędzia wznowił rywalizację, ale bramek nie oglądaliśmy. Ostatnim ciekawą sytuacją było rzut wolny ze 106. minuty. Martins dośrodkowywał w pole karne, lecz piłkę głową wybił Rundić.

Kilka minut później na strzał z dystansu zdecydował się Miakuszko, lecz refleksem popisał się Cierzniak. Mimo prób przyjezdni nie zdołali doprowadzić do wyrównania. W ostatniej akcji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował jeszcze Janicki, ale jego uderzenie było zbyt słabe.

Ostatnie mecze w barwach Legii rozegrali ponadto wprowadzeni w drugiej połowie, Lewczuk i Vesović.

W końcowym rozrachunku Legioniści zgromadzili w 30. kolejkach 64 pkt, dzięki czemu zagrają w eliminacjach Ligi Mistrzów. Czołową trójkę uzupełnia Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. 16. w tabeli Podbeskidzie kończy zmagania z 25 oczkami.

PKO Ekstraklasa – 30. kolejka, 16.05.2021.                                                          Legia Warszawa 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała