Tenis

Iga Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie. W finale bez straty seta pokonała Karolinę Pliskovą.

W pierwszym secie po punkty Świątek sięgała dzięki udanemu forhendowi. Ten typ zagrania pozwolił Polce wygrać trzeciego gema, zaś w drugim pozwolił przełamać Czeszkę, która na początku gema popełniła podwójny błąd serwisowy.

Błędy na zagrywce Pliskovej były przyczyną kolejnego przełamania, do którego Polka doprowadziła w czwartym gemie. Końcówka pierwszej partii to częste trafienie piłek w siatkę przez Czeszką, która pierwszego seta przegrała 0:6.

W kolejnej partii mimo kilku niewymuszonych błędów u Świątek, dalej słaby poziom reprezentowała Pliskova. Czeszka kilkukrotnie wyrzuciła piłkę na aut lub trafiała ją w siatkę i nie zdołała wyrwać seta. Świątek wygrywa w finale dwa sety do zera.