Tenis
Fot:sopotopen.com

W spotkaniu drugiej rundy turnieju ATP 250 w Lyonie Kamil Majchrzak przegrał z Rosjaninem Karenem Chaczanowem 7:6(4), 6:3.

Pierwszy set był wyrównany jednak to polski tenisista w szóstym gemie przełamał rywala obejmując prowadzenie 4:2. Radość 25-latka nie trwała zbyt długo, bo już w kolejnym gemie sklasyfikowany na 26. miejscu w rankingu ATP Rosjanin odrobił stratę seta wykorzystując trzeciego break pointa. O końcowym zwycięstwie w otwierającej partii zdecydował tiebreak w którym lepszy okazał się Chaczanow, który zwyciężył 7:4.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia 3:0 rywala Majchrzaka, który nie dał się przełamać i ostatecznie zwyciężył 6:3. Majchrzak do głównej drabinki turnieju w Lyonie awansował po przejściu dwu stopniowych eliminacji.